Maska

Jarní detox ocení i naše pleť. Lněná maska ji rozzáří a zbaví nepříjemného akné

Po zimě je pokožka na obličeji zesláblá a zaslouží si pořádnou péči. Vypadá totiž unaveně, je zsinalá, a zdravá barva? Ta je dočista tatam! Stačí ale málo a pleť bude zase zářivě lesklá a pevná. Pomůže lněné semínko, které je účinnou látkou v pleťových maskách. Pokožce se uleví, bude správně vyživená, a dokonce se zjemní i zabarvení a vyhladí se nedokonalosti.

Lék na kožní potíže

Lněné semínko patří podle výživových specialistů mezi superpotraviny. A nejen podle nich, lněné semínko se totiž používá také v kosmetice pro vysoký obsah živin a široké možnosti využití. Použití je navíc snadné i v domácích podmínkách a lze tak dát pleti nový impuls. Lněné semínko je zásobárnou omega-3, -6 a -9 mastných kyselin, ale též zinku, který je bojovníkem proti akné, ekzému a lupénce. Malá semínka vynikají obsahem vitamínu E, který zvyšuje pružnost a omlazuje kožní buňky, ale nechybí mu ani vitamín C, který působí na zabarvení a elasticitu.

Mohlo by vás zajímat:  Také mimo lednici vydrží některé potraviny čerstvé. Chce to jen znát správný trik
Zdroj obrázku: Freepik

Pro dokonalou hydrataci

O lněné semínko by se měli zajímat všichni, kdo trpí na akné nebo kožní skvrny, lněná maska totiž pomáhá zklidnit pokožku a zjemnit nedokonalosti, vyrovnává barevné nesrovnalosti. Velkým přínosem je perfektní hydratace, což navrátí v jarním období pleti zářivý lesk. Lněná maska zpomaluje stárnutí pleti, nadto funguje na všechny typy pleti a lze ji používat nehledě na věk.

Lněná maska na obličej

Jak připravit domácí lněnou masku na obličej? Postačuje zalít dvě polévkové lžíce lněných semínek horkou vodou (cca 60 ml). Po zamíchání se nechají vychladnout, semínka mezitím nabydou na objemu a promění se v rosol. Vychladnutá hmota se nanáší na obličej a nechá se asi 15 minut působit, poté se smyje vlažnou vodou. Do masky se pro rozjasňující efekt může přidat ještě čerstvá šťáva z půlky citronu. Naopak po přidání lžičky medu se pokožka intenzivně zregeneruje. Při akné se naopak přidává lžíce bílého jogurtu pro omezení kožního mazu a zklidnění zánětu.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/
Přidat na Seznam.cz