Yellow Christmas Stars Poinsettia Flowers Euphorbia Pulcherrima Star Bethlehem Selective Focus

Betlémská hvězda přinese domů pravé kouzlo Vánoc. Se správnou péčí bude skutečnou ozdobou

Betlémská nebo vánoční hvězda je oblíbenou vánoční květinou, která zdobí parapety nebo stolky právě přes zimní svátky. Je to dekorace, o kterou se sice musíte trochu starat, ale díky vaší péči se vám odmění krásnými listy a květy. Dbejte na pár základních pravidel a užívejte si její krásy delší dobu.

Jak poznat kvalitní rostlinu?

Není složité poznat rostlinu, která je zdravá. Betlémská hvězda nemá ráda průvan ani chlad, takže si domů nikdy neberte rostlinu, která v obchodě stojí blízko dveří nebo výlohy. Raději zvolte takovou, která vypadá zdravě, a budete mít jistotu, že vám doma neuhyne. Je potřeba řídit se určitými pravidly, abyste se z ní mohli těšit dlouho. Listy musí být zelené a nesmí na nich být vidět žádné poškození.

Mohlo by vás zajímat:  Pět skvělých způsobů, jak využít kyselinu citronovou nejen v kuchyni: Výsledkem bude pouze zářivá čistota

Žluté listy mohou znamenat nemoc nebo napadení škůdcem. Květenství musí být kompaktní. Barevné listy jsou největší ozdobou květiny, proto je potřeba je také zkontrolovat. I když v obchodech vidíme většinou červenou barvu, existují také varianty s růžovou nebo oranžovou barvou. Vánoční hvězda je sice krásnou dekorační květinou, ale její šťávy obsahují toxické látky, proto je vhodné ji postavit mimo dosah dětí i domácích mazlíčků.

Zdroj obrázku: Freepik

Betlémská hvězda není náročná

Pokud víte, že máte doma zdravou rostlinu, bude nutné se o ni ještě trochu postarat. Nejen listy nebo květy, ale také půda by měla být dostatečně kvalitní. Dávejte si pozor, aby vám cestou domů například nezmrzla, zabalte ji do novin a doma zase vybalte. Jako první krok ji přesaďte do nového květináče, zajistěte jí optimální teplotu kolem 20 stupňů a dopřejte jí dostatečnou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Odnaučit pejska močit doma vyžaduje především trpělivost. Křik vše jen zhorší

Nemá ráda prostory kolem topení, kde je suchý a teplý vzduch. Potřebuje také dostatek světla, aby mohly květy růst. Nedávejte ji k oknům, kterými doma větráte, nebo při větrání rostlinu na chvíli odstraňte na vedlejší parapet. Průvan nebo chlad by ji mohly zahubit. Lidé většinou netuší, jak se mají o rostlinu starat, a kolikrát nevydrží ani do samotných Vánoc.

Zdroj: https://www.gardenexpress.com.au/growing-guide/star-of-bethlehem-growing-guide/
Přidat na Seznam.cz