Front View Breakfast Table With Eggs Buns Cheese Fresh Juice Restaurant During Daytime Food Meal Breakfast

Ideální snídaně tělo nastartuje a dodá energii na celé dopoledne. Na jednoduché cukry raději zapomeňte

Výživná a zdravá snídaně je základem každého dne. Může vás dokonale nabít energií hned ráno a první polovina dne proběhne jako po másle. Důležité je, aby snídaně byly velmi pestré a obsahovaly cereální produkty, bílkoviny, kvalitní tuky a ovoce. Dnes se podíváme, na které ingredience byste u snídaně neměli nikdy zapomínat.

Produkty z obilí

Chléb je nedílnou součástí snídaně pro většinu z nás. Při nákupu vždy volte celozrnné nebo grahamové chleby. Dávejte si pozor na ty, které obsahují jednoduché cukry. Bílé, pšeničné a slazené pečivo byste měli vynechat. Na druhou stranu byste měli začlenit do své stravy ovesné a ječné vločky. Obsahují vlákninu, která má blahodárný vliv na zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  4 jednoduché způsoby, jak si zútulnit každé bydlení

Vejce

Vejce jsou jednoduchým a rychlým způsobem, jak si můžete udělat velmi chutnou snídani. Připravit si je můžete na mnoho způsobů, a to jako míchaná vejce, omeletu, natvrdo i naměkko. Jde o velmi cenný zdroj bílkovin, luteinu a zeaxantinu, což jsou antioxidanty, které pomáhají při očních onemocněních (např. šedém zákalu).

Zdroj obrázku: Freepik

Káva a ovoce

Káva nebo černý čaj je příjemným doplňkem každé snídaně, ale někteří lidí si rádi dávají kávu i místo snídaně. Kofein vám zlepší koncentraci, sníží únavu a zlepší výkon. Káva vám navíc pomůže také s hubnutím, protože má termogenní účinky, které zrychlují metabolismus. Rozhodně si ji proto nemusíte odpouštět, ale určitě byste se měli i normálně najíst.

Mohlo by vás zajímat:  Kombucha patří mezi přírodní poklady, které podpoří zdraví v mnoha směrech

Ovoce by mělo být nedílnou součástí jídelníčku každého z nás, i když to tak vždy není. Vláknina v ovoci snižuje rychlost, jakou tělo vstřebává cukry, a díky tomu budete plní energie po delší dobu, než když si dáte jednoduché cukry ve formě něčeho sladkého. Většina ovoce má navíc nízký podíl kalorií a hodně vody a vlákniny, což pro vás bude ráno to nejlepší, co si můžete dát. Navíc se budete poměrně dlouho cítit plní, zejména pokud ovoce zkombinujete s obilnými produkty nebo vločkami.

Zdroj: https://www.loveandlemons.com/healthy-breakfast-ideas/
Přidat na Seznam.cz