Female Face With Wrinkles Forehead

Předražené krémy málokdy fungují. Proti vráskám pomůžou přírodní produkty, které má každý doma

Vrásky jsou jedním z hlavních příznaků stárnutí pleti. Pro většinu z nás (zejména žen) jde o komplex, se kterým bojujeme každý den při pohledu do zrcadla. Často se vráskám snažíme předcházet mnoha způsoby a často také saháme po velmi drahé kosmetice, která nakonec vůbec nefunguje. Přitom máme ve své kuchyni ingredience, které fungují jako zázračný lék na vrásky. Které to jsou?

Příčiny vzniku vrásek

Vrásky jsou malé záhyby na kůži, které se obvykle objevují na čele, kolem očí, mezi obočím a kolem úst. Během let se prohlubují a jsou více znatelné. Tento problém se v určitém věku dotkne každého z nás. Ve 25 letech přestává pokožka produkovat kolagen, což způsobuje ztrátu pevnosti a vznik vrásek. U každého člověka to postupuje jinak rychle, ale nevyhne se jim nikdo.

Mohlo by vás zajímat:  Úmornému žehlení může být konec ještě dnes. Klíčem je správné praní a sušení

O tom, jak rychle se vám na obličeji objeví vrásky, částečně rozhoduje genetika, ale velký vliv na to má pochopitelně také péče, kterou své pleti věnujete. Mezi vnější faktory vzniku vrásek patří hlavně nadměrné vystavování se slunci, bohatá mimika obličeje, nezdravá strava, kouření, konzumace alkoholu a nesprávná péče o pleť. Když se budete těmto faktorům vyhýbat, můžete se těšit na krásnou pleť bez vrásek po velmi dlouhou dobu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky k odstranění vrásek

Vhodná péče o pleť vám může hodně pomoci a nepotřebujete k tomu ani drahé přípravky. Postačí produkty z přírodních surovin, které máte neustále doma. Skvělým lékem, jak vyhladit krk a dekolt, je pravidelné masírování pokožky mastným krémem. Kyselina mléčná, kterou tyto krémy obsahují, ji bude dokonale hydratovat. Proceduru byste měli opakovat 3× týdně. Dobře vmasírujte, nechte 5 minut působit a poté důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Na slunných zahradách se krásně vyjímá rozchodník, hraje všemi barvami a není náročný

Na obličej můžete použít prostředek z heřmánku. Heřmánek má hydratační a adstringentní účinky. Oplachování obličeje převařeným a vychlazeným čajem z heřmánku dvakrát až třikrát týdně viditelně zmenší póry a vaše pleť bude přirozeně svěží a hydratovaná. Na obličej můžete ale používat také jojobový, ricinový nebo olivový olej, které pleť nádherně hydratují a vyživují.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-wrinkles
Přidat na Seznam.cz