Hvozdik

Nebuďte smutní, když odkvete zahrada. Některé květiny vykvetou hned dvakrát do roka

Mnoho květin na podzim odkvete a už nenadělá tolik parády. Existují ale i ​​druhy, které kvetou hned dvakrát do roka. Díky tomu zdobí zahradu nejen na jaře a počátkem léta, ale také ve druhé polovině srpna, v září, a dokonce i v říjnu. Navíc nevyžadují žádnou zvláštní péči – snadno se pěstují a jsou ideální i pro začátečníky. Zjistěte, které rostliny vám takto pokvetou a naučte se o ně starat.

1) Šalvěj hajní

Šalvěj je přenádherná rostlina, která evokuje lidem krásu panenské přírody. Pohled na ni vás rychle přenese do romantických končin dalekých stepí Asie, odkud rostlina pochází. Dokáže dorůst až do výšky 60 cm a má dřevité výhonky, na nichž od května do srpna kvetou krásné fialové, růžové, modré nebo bílé květy. Šalvěj se skvěle hodí na květinové záhony, do skalky i do květináče na terase. Vše, co potřebuje, je slunné místo a úrodná půda.

Mohlo by vás zajímat:  Srpen přeje sázení některé zeleniny i okrasných rostlin
Zdroj obrázku: Freepik

2) Ostrožka zahradní

Ostrožka zahradní je trvalka, která potěší květy dvakrát ročně – v červnu a poté v září. Po léta byla zapomenuta, nyní se do našich zahrad vrací s velkou pompou. Nejoblíbenější jsou odrůdy zabarvené do modra (můžete si však pořídit také bílé, červené a růžové). Je pro ni ideální slunné a před větrem chráněné místo. Dává přednost písčitohlinité půdě.

3) Záplevák

Záplevák je mimořádně efektní trvalka, která kvete od června do konce října. Dosahuje výšky až dva metry a přitahuje pozornost krásnými květy. Ty mají intenzivní žlutou nebo oranžovohnědou barvu. K dispozici jsou také červené odrůdy. Tyto trvalky se pěstují snadno, potřebují pouze slunnou a před větrem chráněnou polohu, stejně tak i úrodnou a mírně vlhkou půdu. V suchu a horkém počasí je proto nutné květiny hodně zalévat. 

Mohlo by vás zajímat:  Kapradiny jsou skvělou volbou pro koupelnu i stinný kout. Ke spokojenosti jim stačí málo

4) Náprstník červený

Náprstník je dvouletá trvalka, která také dorůstá do výšky dvou metrů a přitahuje pozornost svými zvonovitými květy v intenzivních barvách. V létě dokáže uchvátit každého návštěvníka zahrady, hojně totiž kvete od června do konce září. Aby mohla dosáhnout rozpuku, potřebuje kyselý substrát a odstranění nadbytečných květenství. Díky tomu se rostlina opět pokryje květy.

Zdroj obrázku: Freepik

5) Lupina mnoholistá

Tato květina dosahuje výšky až 150 cm a její bílé, růžové, modré nebo fialové květy září do dálky. Kvete od června do července a poté na začátku podzimu. Rostlina preferuje úrodnou a mírně kyselou půdu, stejně jako odlehlé a slunné polohy. Pravidelné zavlažování je nezbytné v suchém a horkém počasí.

Přidat na Seznam.cz