Kitchen 1867663 1280

I tmavé byty mohou zdobit krásné rostliny, některé druhy stinné prostředí milují

Mnoho rostlin potřebuje přímé sluneční světlo, aby správně rostly. Naštěstí existují rostliny, které nevyžadují mnoho světla. Ne každý dům má totiž takové podmínky, aby rostlinám poskytoval přístup ke světlu. Díky tomu můžeme pěstovat rostliny v jakémkoli interiéru. Některým rostlinám se dokonce velmi dobře daří i v tom nejtemnějších koutu místnosti. Které rostliny nevyžadují hodně světla a lze je pěstovat ve slabě osvětleném bytě?

Diefenbachie

Tato rostlina nesnáší plné sluneční záření, její listy pak začínají žloutnout. Pokud má rostlina příliš málo vody a kořeny jsou suché, dá to rostlina najevo tak, že okraje jejích listů začínají schnout. Diefenbachie má ráda teplá a vlhká místa, neměli byste tedy zapomínat na pravidelnou zálivku. Dejte ale pozor – diefenbachie je jedovatá. 

Mohlo by vás zajímat:  Úchvatné orchideje se mohou stát ozdobou každého interiéru. Stačí se inspirovat jejich domovinou
Zdroj obrázku: Pixabay

Spathiphyllum

Česky nazýváme tuto rostlinu toulcovka. Vyznačuje se krásnými bílými květy a potřebuje nejen málo světla, ale také menší zalévání. Půda v květináči by proto měla být před opětovným zaléváním rostliny zcela suchá. Neocenitelnou vlastností této rostliny je, že dokonale čistí vzduch od toxinů. Proto stojí za to, mít ji doma.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pepřinec

Pepřinec je další rostlina, která dokáže přežít bez velkého množství světla. Dobře roste v částečném stínu a miluje vlhký vzduch. Umístěte ji tedy do koupelny. Nemá ráda příliš mnoho zalévání, takže mezi jednotlivými zálivkami dělejte tak dlouhé pauzy, dokud půda pepřince nevyschne.

Mohlo by vás zajímat:  Přesazování rostlin se není třeba bát, těchto pár pravidel zvládne i začátečník

Zamiokulkas

Jedná se o velmi populární rostlinu, kterou zdobí tlusté listy. V těch je nahromaděná voda, takže zamiokulkas vám promine, když jej občas zapomenete zalít. Je odolný i proti jiným nepříznivým podmínkám, jako je nedostatek světla, suchý vzduch a škůdci či nemoci. Vyžaduje ale hodně prostoru, protože roste velmi rychle. 

Přidat na Seznam.cz