Red Chilli Paste Black

Hraboše ze zahrady vyžene chilli. Toto pikantní koření tak ochrání všechny pěstované rostliny

Na zahradě se většinou potýkáme s krtky. To ale nejsou jediní škůdci, kteří u nás mohou žít. Stejně tak můžeme mít na zahradě myši nebo hraboše. Hraboš je velmi nenápadný a nejaktivnější je v noci, takže si ho sotva všimnete. Nepozorovaně může zničit kořeny, oddenky rostlin, listy i semena. A tím zničit celé záhony. Poradíme vám nejjednodušší metodu, jak se tohoto škůdce zbavit.

Poznejte přítomnost hraboše na zahradě

V první řadě samozřejmě musíte poznat, že máte na zahradě právě hraboše. Musíte vědět, proti komu stojíte, abyste mohli správně zakročit. Mnoho lidí si klade otázku, jaký je rozdíl mezi hrabošem a krtkem. Jejich aktivity jsou podobné, ale hraboš je více podobný myši. Má asi 10 cm, červenohnědou srst a patří mezi nejmenší hlodavce. I přes svou velikost ale může napáchat obrovské škody ve vaší zahradě, takže byste s jeho vyhnáním neměli otálet.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci ohrožují i domácí rostliny. Všechny květiny zachrání pouze včasný zásah

Proč jsou hraboši velkou hrozbou pro každou zahradu?

Tato zvířata se neukládají k zimnímu spánku. Budují si podzemní chodby, které ničí kořenový systém rostlin. Okrasné rostliny většinou ztrácí mnoho živin a vodu z půdy. Výsledkem je jejich odumírání. Majitelé sadů se také hrabošů obávají, protože hraboši milují ovocná semínka i samotné ovoce. V zimě často okusují kůru stromů i keřů, takže jsou potom dřeviny velmi náchylné na mráz a nemoci. Hraboši si ale pochutnají také na zelených částech zeleniny nebo bylinkách.

Mohlo by vás zajímat:  Počet much v bytě sníží pravidelný úklid, některé vůně a speciální prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsob, jak se zbavit hrabošů

Pro zbavení se hrabošů ze zahrady samozřejmě doporučujeme domácí prostředky a humánní metody. Nejjednodušší je použití chilli papričky. Prášek z chilli papriček můžete nasypat přímo do tunelů hrabošů. Koření najdete v každém obchodě a je levné, takže se vám tato metoda vyplatí.

Připravit si můžete také postřik na hraboše z chilli koření a vody. Roztok nastříkejte kolem rostlin, které chcete ochránit před útokem hrabošů. Můžete přidat také pár kapek ekologického prostředku na mytí nádobí, aby sprej déle vydržel na daném místě.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-voles-in-your-yard-and-garden/
Přidat na Seznam.cz