Cute Vole Peeking Out From Hole Wall

Hraboše ze zahrady vypudí aroma skořice

Domácí prostředky proti hrabošům by měli mít v arzenálu ti, kteří si všimli přítomnosti hlodavců na svém pozemku. Ačkoli vypadají docela nenápadně, mohou znepříjemnit život a zničit pěstované rostliny. Přesto se nevyplatí malého hlodavce hubit. Hraboš polní je důležitou součástí lesních ekosystémů. Přinášíme proto řešení, jak se hrabošů ze zahrady zbavit účinně, ale bez drastických metod.

  • Hraboš polní je malý hlodavec, který může na zahradě působit spoušť po celý rok.
  • Jeho výskytu napomáhá relativně lehká a propustná půda, v níž si snadno vyhloubí chodbičky, které poškozují kořenový systém rostlin.
  • Domácí prostředky proti hrabošům jsou velmi účinné při odpuzování škůdců, aniž by měly negativní dopad na životní prostředí.
Mohlo by vás zajímat:  Nalákejte octomilky na to, co jim voní. Chytí se do pasti a dají pokoj

Jak vypadá hraboš polní?

Hraboš polní se vyskytuje ve volné přírodě. Je to malý hlodavec z čeledi křečkovitých. Neměl by však být ztotožňován s domácími zvířaty. Poznáte ho podle délky těla – dospělí jedinci měří obvykle 15 cm, z čehož třetinu tvoří šupinatý ocas s jednotlivými chlupy nebo bez chlupů. Hřbet zvířete je šedý s načervenalým nádechem. Pro hraboše je také charakteristický mírně zašpičatělý čenich s poměrně velkýma černýma očima.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč je hraboš polní nežádoucí host?

Možná vypadají docela nevinně, ale nenechte se zmást. Hraboši se zavrtávají do země a někdy vytvářejí opravdu dlouhé sítě podzemních chodeb. Tím poškozují kořeny a cibulky plodin, které pěstujeme. Kromě toho se živí semeny, pupeny stromů, listy a plody, a když mají hlad, chutná jim i kůra mladých stromů. Kromě toho hraboši neupadají do zimního spánku, takže jejich škodlivá činnost pokračuje po celý rok.

Mohlo by vás zajímat:  Proti lalokonoscům působí efektivně určité vůně nebo speciální postřik

Domácí prostředek na hraboše místo jedu

Přítomnost škůdců na zahradě může zahrádkáře často přivádět k šílenství. Přesto se nevyplatí jednat impulzivně a používat k hubení hrabošů drastické metody, jako jsou jedy nebo smrtící pasti. Hlodavci jsou důležitou součástí ekosystému, protože poskytují potravu dalším užitečným živočichům. Z tohoto důvodu je lepší je odradit od návštěvy našeho majetku než je zabíjet. Účinný prostředek proti hrabošům má mnoho z nás v kuchyňské skříňce. Mluvíme o aromatické skořici. Její výrazná vůně má dráždivý účinek na zahradní škůdce. Vyhledejte vchod do nory škůdce a nasypte do ní několik špetek skořice. Kromě toho můžete otvor zasypat zeminou, aby se vůně koření nedostala ven.

Zdroj: https://pestpointers.com/7-things-that-voles-hate-and-how-to-use-them/
Přidat na Seznam.cz