Tomatoes 1561565 1280

Nejvyšší čas pustit se do výsevu rajčat! Při dodržení jednoduchých kroků vás čeká bohatá úroda

Rajčata jsou velmi oblíbenou plodinou, která roste na zahradě snad každému pěstiteli ovoce a zeleniny. Můžete je zasadit na záhon nebo do květináče, sazenice jsou snadno dostupné a z plodů si můžete udělat spoustu lahodného jídla. Jak si rajčata snadno vypěstovat a na co si dávat při pozor?

Postupujte krok za krokem, odměnou vám budou červené plody

Rajčata si mohou vysadit i začínající pěstitelé, protože jsou velmi nenáročnou plodinou. Sazenice můžete koupit v obchodech, ale mnoho lidí volí variantu, že si je vypěstují sami už od semínka. Semena ale kupujte jen z ověřených zdrojů a center, ve kterých se opravdu zajímají o plody a rostliny. Obvykle je najdete v papírovém pytlíku, nezapomeňte zkontrolovat datum spotřeby pro výsev.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojení sazenic: při dodržení pravidel bude sklizeň bohatá

Jak si připravit truhlík nebo záhonek na rajčata? Je to velmi jednoduché. Začít musíte už na konci února, ale většina zahrádkářů začíná až s březnem. Pokud začnete později, může se stát, že nebudete mít tolik plodů, jako například soused, který na nic nečekal. Potřebujete lehký a propustný substrát, který koupíte v zahradnictví. Můžete si ho připravit i sami.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak si vysadit rajčata doma?

Doma to bude stejně jednoduché jako na záhonku. Semínka dejte na secí misku nebo paletu, zasypte je zeminou, kterou pokropte vodou. Semínka pak uchovávejte při teplotě nad 20 stupňů. Nádoby můžete přikrýt fólií, ale rajčata budou potřebovat každodenní větrání. Až se objeví sazenice, můžete nádoby přesunout na chladnější místo. Jakmile se objeví listy, můžete rajčata přesadit do větších květináčů.

Mohlo by vás zajímat:  Přípravky na zkvalitnění půdy

Ve druhé polovině května už je můžete dát ven, pokud to samozřejmě podmínky dovolí. A jak si zajistíte velkou úrodu? Pravidelně je zalévejte, hlavně v horkých dnech. Vhodné je také hnojivo, ale dávejte pozor, abyste vybrali to správné. Ideální je kopřivový hnůj. Zabrání škůdcům, aby se na rostlinu dostali.

Zdroj: https://www.almanac.com/tomato-growing-tips
Přidat na Seznam.cz