Cherry Tomatoes Garden Natural Product

Hnojivo z ovesných vloček podpoří rostliny rajčat v růstu

Rajčata patří mezi nejčastěji pěstovanou zeleninu. Řada lidí se pouští i do přípravy vlastních sazenic. Potřebují mít k tomu vhodný substrát a semena rajčat. A pochopitelně i malé květináče, v nichž budou sazenice pěstovat. Pak už jen záleží na péči, která je rajčatům věnována, aby vyrostly pevné a odolné sazenice, které se budou moct přesadit do půdy venku na záhoně.

Co je třeba hlídat u sazenic rajčat

Květináčky se semínky rajčat je třeba dát doma na teplé a světlé místo, kde se jim bude nejlépe dařit. Jen v takových podmínkách mají šanci na správný růst. Substrát, v němž jsou semena rajčat, je nutné pravidelně zvlhčovat, aby mohla naklíčit a ukázat první lístky.

Mohlo by vás zajímat:  Salát jídelníček skvěle obohatí. K dostání je v mnoha variantách

Kvalitní sazenice získáte i s pomocí vhodného hnojiva. Dokonce ho ani nemusíte kupovat v obchodě, ale připravíte si ho doma z prostředků, které určitě máte běžně ve spíži. Řeč je o ovesných vločkách.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč právě ovesné vločky jsou ideálním hnojivem

Ovesné vločky si spíše představíme jako vydatnou snídani než jako hnojivo sazenic rajčat. A přitom opravdu dodat potřebné živiny dokážou. Ovesné vločky jsou totiž bohaté na:

  • fosfor, který podporuje růst kořenového systému,
  • dusík, jenž ovlivňuje růst zelených částí rostlin,
  • draslík, zinek, vápník a hořčík,
  • vlákninu, která půdu vyživuje a obnovuje v ní přátelské bakterie, které rozkládají organickou hmotu.
Mohlo by vás zajímat:  Vedle cibule se hodí vysadit rajčata nebo mrkev, úrodu naopak sníží fazole

Uvedené živiny prostřednictvím ovesných vloček dodáte půdě, ve které sazenice rajčat rostou. Ty se vám pak odmění bujnějším a pevnějším růstem.

Jak připravit hnojivo z ovesných vloček

Abyste získali výživné hnojivo na rostliny, budete potřebovat asi tři lžíce ovesných vloček, které pomelete. Pak je dáte do nádoby a zalijete jedním litrem vody. Promícháte a necháte stát, nejlépe přes noc. Z ovesných vloček se do vody vyloučí živiny. Roztok potom přecedíte, a když ho budete chtít použít jako hnojivo, zředíte ho vodou v poměru 1 : 1. Takto připravené hnojivo je určené k rychlé spotřebě.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/oatmeal-fertilizer-for-plants
Přidat na Seznam.cz