Garlic Wicker Basket

Domácí česnek lze vypěstovat i na parapetu za oknem

Propásli jste termín výsadby česneku na zahradě? Nebo nemáte vlastní pozemek, ale přesto v sobě máte zahrádkářskou duši? Nezoufejte, protože pěstování česneku v květináči je nejen snadné, ale především přínosné. Poradíme vám, jak zasadit česnek doma. Česnek se používá nejen v kuchyni. Jeho vlastnosti jsou ceněny při domácí léčbě nachlazení i v zahradnictví.

Pěstování česneku v květináči

To, že nemáte vlastní zahradu, neznamená, že musíte sestavovat jídelníček pouze na základě produktů dostupných v obchodech. Pohodlné pěstování bylinek na okenním parapetu nebo zeleniny na balkoně již není nic netradičního. Co takhle zkusit vypěstovat česnek v květináči?

Mohlo by vás zajímat:  Mrkvové nudle jsou originální a jednoduchý recept. K chuti přijdou studené i jako teplá příloha

Česnek v květináči je také velmi dobrým řešením pro ty, kteří se opozdí s výsadbou do země. S každým dnem, kdy teplota klesá a půda je stále více zmrzlá, se snižují šance na úspěšnou úrodu. Česnek v květináči je také záchranou pro ty, kteří mají na zahradě nebo na pozemku těžkou jílovitou půdu. Taková půda není pro pěstování této aromatické rostliny vhodná.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je potřeba na pěstování česneku v květináči

Květináč musí mít na dně otvory, aby se v něm nehromadila přebytečná voda, která by časem vedla k hnití česneku. Záleží také na velikosti. Květináč pro výsadbu česneku by neměl být nižší než 20 cm. Jeho šířka závisí na tom, kolik kusů do něj chcete vložit. Doporučuje se však, aby boky nádoby byly alespoň 30 cm vysoké. Půda do značné míry rozhoduje o našem zahradnickém úspěchu. Česnek vyžaduje kvalitní půdu, tedy úrodnou, lehkou a propustnou.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat křen

Jak zasadit česnek? Instrukce krok za krokem

Než se pustíte do samotné práce, je třeba zvážit ještě jednu věc. To se týká česneku, který použijete jako sadbu. Nejlepší varianta sadby pochází z domácího pěstování.

  • Jednotlivé stroužky česneku zatlačíme do připravené půdy v květináči.
  • Stroužky česneku neloupeme.
  • Stroužky česneku by neměly být zasazeny přímo u okrajů nádoby. Položte je do půdy špičatou stranou nahoru.
  • Udržujte mezi nimi vzdálenost 10–15 cm, aby mohly volně růst.
  • Přikryjte je zeminou. Nezapomeňte na pravidelnou zálivku – půda v květináčích s česnekem by měla být stále mírně vlhká.
Mohlo by vás zajímat:  Dejte šanci červené řepě. Připravit ji lze na spoustu způsobů, to nejlepší se ale skrývá uvnitř

Je třeba vzít v úvahu, že česnek má rád slunce. Stačí mu zajistit vhodné místo na jižním parapetu. Na palici česneku si počkáte asi čtyři měsíce.

Zdroj: https://www.bhg.com/how-to-grow-garlic-indoors-7506857
Přidat na Seznam.cz