Top View Fresh Vegetables White Flower Wooden Hammer Delicious Vegan Salad Dark Color Background

Zeleninové saláty jsou důležitou součástí našeho jídelníčku

Chytrá a vyvážená strava s čerstvou zeleninou, jakož i klíčky a nakládanými potravinami je klíčem ke zdraví a lepšímu vzhledu. Díky čerstvým salátům můžete svému tělu dopřát velké množství živin a dopomoci si tak k lepšímu fungování organismu.

Odraz stavu těla

Kůže je největší orgán lidského těla. Je vystavena škodlivým faktorům zvenčí i zevnitř těla. Jak známo, pokožka odráží stav vnitřních orgánů a celkové zdraví. Někteří až přehnaně pečují o pokožku a často utrácejí obrovské částky na nákup kosmetických a dermatologických přípravků, pro ostatní ošetření pokožky obličeje začíná a končí ráno, když ji ráno omyjí studenou vodou a poté večer před spaním.

Mohlo by vás zajímat:  Vařit s olejem je pro člověka škodlivé. Rostlinám ale mastná tekutina dává úplně jiné schopnosti růstu

Již dlouhou dobu je známo, že pro kůži neexistuje účinnější kosmetika než vyvážená strava. To, co vyživuje buňky a je jejich stavební materiál (koneckonců kožní buňky pravidelně odumírají a nové vznikají z toho, co jíme, ne z krémů na péči), je určitě důležitější pro pevnost, elasticitu a celkový stav pokožky.

Salad Tomatoes Cucumber Red Onions Lettuce Leaves
Zdroj obrázku: Freepik

Hlavní složka talíře

Čerstvá zelenina – to je síla biologicky účinných látek, které jsou nejlepší živnou půdou pro kožní buňky. Zelenina oplývá vitamíny, antioxidanty a minerály. Na konci zimy, kdy je přístup k čerstvé zelenině těžký, se vyplatí zahrnout klíčky jako podstatu živin obsažených v plně rozvinutých rostlinách a siláži. Jsou také pokladnicí mnoha živin a mají příznivý vliv na výživu tělesných buněk včetně pokožky.

Mohlo by vás zajímat:  S pavouky je spojeno mnoho mýtů. Nejsou nebezpeční a milují čistotu

Klíčovými složkami pro zlepšení stavu pokožky a inhibici předčasného stárnutí jsou vitamíny s antioxidačními vlastnostmi. Vitamín E, známý také jako vitamín mládí, má extrémně silný antioxidační potenciál. Vitamín A zase zlepšuje celkový stav pokožky a vitamín C posiluje imunitu a má také příznivý vliv na kožní buňky. Většina zeleniny obsahuje tyto tři vitamíny, ale na tyto druhy byste se měli zaměřit speciálně – mrkev, brokolici, květák, špenát a avokádo.

Zdroj: https://helloglow.co/salad-glowing-skin-detox-dressing/
Přidat na Seznam.cz