Top View Fresh Vegetables White Flower Wooden Hammer Delicious Vegan Salad Dark Color Background

Zeleninové saláty jsou důležitou součástí našeho jídelníčku

Chytrá a vyvážená strava s čerstvou zeleninou, jakož i klíčky a nakládanými potravinami je klíčem ke zdraví a lepšímu vzhledu. Díky čerstvým salátům můžete svému tělu dopřát velké množství živin a dopomoci si tak k lepšímu fungování organismu.

Odraz stavu těla

Kůže je největší orgán lidského těla. Je vystavena škodlivým faktorům zvenčí i zevnitř těla. Jak známo, pokožka odráží stav vnitřních orgánů a celkové zdraví. Někteří až přehnaně pečují o pokožku a často utrácejí obrovské částky na nákup kosmetických a dermatologických přípravků, pro ostatní ošetření pokožky obličeje začíná a končí ráno, když ji ráno omyjí studenou vodou a poté večer před spaním.

Mohlo by vás zajímat:  Bříza na tři dny propůjčí svou sílu. Bolest zmizí a tělu se konečně uleví

Již dlouhou dobu je známo, že pro kůži neexistuje účinnější kosmetika než vyvážená strava. To, co vyživuje buňky a je jejich stavební materiál (koneckonců kožní buňky pravidelně odumírají a nové vznikají z toho, co jíme, ne z krémů na péči), je určitě důležitější pro pevnost, elasticitu a celkový stav pokožky.

Salad Tomatoes Cucumber Red Onions Lettuce Leaves
Zdroj obrázku: Freepik

Hlavní složka talíře

Čerstvá zelenina – to je síla biologicky účinných látek, které jsou nejlepší živnou půdou pro kožní buňky. Zelenina oplývá vitamíny, antioxidanty a minerály. Na konci zimy, kdy je přístup k čerstvé zelenině těžký, se vyplatí zahrnout klíčky jako podstatu živin obsažených v plně rozvinutých rostlinách a siláži. Jsou také pokladnicí mnoha živin a mají příznivý vliv na výživu tělesných buněk včetně pokožky.

Mohlo by vás zajímat:  Na goji nesmí zapomenout nikdo, kdo žije zdravě. Pomůže předejít rakovině a zlepší soustředění

Klíčovými složkami pro zlepšení stavu pokožky a inhibici předčasného stárnutí jsou vitamíny s antioxidačními vlastnostmi. Vitamín E, známý také jako vitamín mládí, má extrémně silný antioxidační potenciál. Vitamín A zase zlepšuje celkový stav pokožky a vitamín C posiluje imunitu a má také příznivý vliv na kožní buňky. Většina zeleniny obsahuje tyto tři vitamíny, ale na tyto druhy byste se měli zaměřit speciálně – mrkev, brokolici, květák, špenát a avokádo.

Zdroj: https://helloglow.co/salad-glowing-skin-detox-dressing/
Přidat na Seznam.cz