Mouse 1708177 1920

Hlodavci jsou nevítaní návštěvníci našich domovů. Zbavte se jich šetrně, ale natrvalo

Hlodavci patří mezi nezvané hosty, které se všichni snaží dostat z domu nebo bytu. Objevit se mohou z ničeho nic, ale mohou napáchat velké škody. Jsou otravní nejen svou přítomností, ale také zvuky, které vydávají. Myši a krysy najdete hlavně ve stěnách nebo nábytku, který dokážou prokousat. Jestli je máte u vás doma, připravte se na ně tak, aby se již nevracely.

Vyzkoušejte osvědčené metody na zahnání krys a myší

Hlodavci nemají rádi intenzivní vůně. Patří mezi ně česnek, citron, oregano nebo koriandr. Pokud se tedy myší chcete zbavit, stačí rozmístit tyto bylinky všude, kde si myslíte, že budou chodit. Koření můžete nasypat na podlahu, citronové plátky zavěsit a na ostatní místa položit stroužky česneku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat mravence z domu je hračka. Osvědčení pomocníci zařídí, že už se nikdy nevrátí
Zdroj obrázku: Freepik

Nejlépe se myší zbavíte tím, že si domů pořídíte kočku. Je to přirozený lovec myší. Kočka ale nemusí myši chytat, protože jim se nelíbí už její vůně a přítomnost. Přestanou do domu chodit a budete mít jistotu, že dokud tam zvíře bude, myši se neobjeví.

Připravit můžete účinné pasti na myši

Mechanické pasti patří mezi oblíbené a také nejúčinnější. Jestli chcete do pasti nalákat hlodavce, dejte do ní kousek chleba nebo klobásy. Na ty hlodavci reagují téměř okamžitě. Někteří hlodavci jsou ale natolik chytří, že dokážou vzít pamlsek z pasti tak, aby se do ní nechytili. Je potřeba se obrnit trpělivostí, protože jedině tak se jich zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Roztomilá kuna dokáže v domě natropit velkou spoušť. Vyžeňte ji, dokud je čas
Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete také lepivou past. Ta funguje pouze na slunných místech, kde je sucho a žádný prach. Povrch pasti natřete lepidlem, které je sice neškodné, ale lepí velmi silně. Hlodavec se přilepí, a takto ho můžete odnést na bezpečnější místo, kde nebude škodit. Použít můžete také jed, který je sice silnou chemikálií, ale je účinný. Podává se ve formě granulí nebo prášku. Dávejte si ale pozor, abyste ho umístili na místa, kam nechodí domácí zvířata ani děti.

Zdroj: https://www.seventhgeneration.com/blog/natural-mouse-repellents-work
Přidat na Seznam.cz