Closeup Marsh Rice Rat Sunlight With Blurry Background

Proti hlodavcům v domácnosti můžeme bojovat několika osvědčenými metodami

Podzim se kvapem blíží a s ním se do našich domovů často uchylují i škůdci, jako jsou například hlodavci. Tito malí živočichové si během staletí přivykli na život vedle nás lidí a v zimě tak naše příbytky přímo vyhledávají. Přeci jen je v nich snadno přístupná potrava i dobré podmínky pro hnízdění. Jak ale poznat, že nás doma myši navštívily, a jak proti nim bojovat? To a ještě více se dozvíte právě v dnešním článku.

Co je dobré o hlodavcích vědět

Hned ze začátku je dobré vědět, že hlodavci jsou zvířata poměrně plachá, jen málokdy se tedy stane, že na ně doma přímo narazíme, jelikož se kontaktu s lidmi zpravidla vyhýbají. Jsou to také stvoření noční, což ještě o něco více ztěžuje jejich odhalení. I tak je ale několik znaků, které je mohou prozradit. Jedním z nich je trus. Ten se může vyskytovat na jejich cestičkách nebo třeba u zdroje potravy. Stejně tak nás můžou trknout rozkousané potraviny či tkaniny. V těch si myši mohou zároveň tvořit hnízdo. V neposlední řadě je často prozradí zvuky, které vydávají, a to právě v noci. Charakteristické škrabání a chroupání je často odhalí.

Mohlo by vás zajímat:  Mšice útočí na rostliny venku i uvnitř. Zbavte se jich domácím postřikem nebo jiným hmyzem
Zdroj obrázku: Freepik

Jak myši co nejrychleji vyhnat

Záleží jen na vás, zda zvolíte cestu přírodní, nebo o něco drsnější. Pokud chcete myši vypudit mírumilovně, může vám k tomu pomoci řada bylinek, mezi které patří například máta. Tu buď sušenou, nebo čerstvou můžete umístit na frekventovaná místa a doufat, že je vůně zažene. Podobně funguje i výrazná vůně česneku. V tom případě stačí na místo nastražit jeden stroužek. Musíte ale pamatovat na to, abyste suroviny pravidelně měnili. Pouze tak dosáhnete požadovaných výsledků.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování

Co se té drsnější cesty týče, specializované obchody dnes nabízejí řadu chemických prostředků i pastiček. Je jen na vás, který produkt vyberete. Rozhodně byste ale neměli váhat, aby si u vás hlodavci nestihli vytvořit celé kolonie. V tom případě už by bylo třeba zavolat na pomoc deratizátora.

Zdroj: https://www.terminix-triad.com/about/our-blog/how-do-i-get-rid-rodents-my-home
Přidat na Seznam.cz