Spathiphyllum1

Lilie míru domů vnese čistotu a rovnováhu. Vyvarujte se ale častých chyb, kdy nekvete

Mírová lilie (Spathiphyllum) je překrásná rostlina, která se dokáže přizpůsobit jakémukoliv interiéru, a to je jistě její velké plus. Jedná se o trvalku nevyžadující žádnou extra péči, aby se jí dařilo v růstu. Tudíž bude vhodná i pro úplné začátečníky pěstitele. Takže pokud právě vy hledáte rostlinu, která bude nenáročná a překrásná, vyzkoušejte právě lilii míru. Pokud ji už máte a nekvete vám, poradíme vám jak na opětovné kvetení.

Zdroj obrázku: Freepik

Co symbolizuje překrásná lilie míru?

Mírová lilie symbolizuje ne jednu věc, ale hned několik. Nejčastěji se daruje člověku, který ztratil svého blízkého či milovaného člověka. Lilie míru totiž symbolizuje znovuzrození a transcendenci. Je to vytrvalá rostlina, která ale kvete jednou nebo maximálně dvakrát do roka, a proto se jí nazývá znovuzrození. Další symboliku této lilie vyjadřuje její jméno, a tou je naděje a mír. V některých náboženstvích lilie zastupuje čistotu, kvůli svému křehkému, bílému vzhledu. Dokáže také čistit vzduch od škodlivých jedů v místnosti, usnadňuje dýchání, pomáhá při astma a rovněž poskytuje psychickou rovnováhu a správný tok energie ve starodávné čínské praxi feng-šuej. Pokud vám ale lilie ani jednou za rok nevykvetla, máme pro vás možnosti, proč tomu tak je.

Mohlo by vás zajímat:  Výživné hnojivo pro jarní probuzení domácích rostlin najdeme v každé kuchyni
Zdroj obrázku: Freepik

Možná lilie nevykvetla, protože…

Možná vám lilie míru nevykvetla z toho důvodu, že jí neposkytujete to, co potřebuje. Máme pro vás čtyři možné chyby, neděláte je i vy? Možná jste lili míru umístili na příliš stinné místo. Lilie ke svému růstu a květům potřebuje rozptýlené světlo, takže naproti oknu se jí bude dařit. Nebo ji možná zaléváte příliš studenou, neodstátou a tvrdou vodou – přímo z vodovodu. Voda by měla být převařená a vychlazená na pokojovou teplotu nebo odstátá alespoň přes noc. Další možnou příčinou je, že ji často přesazujete do velké nádoby. Pokud ji ponecháte v menším květináči, rostlina se bude soustředit na růst nových listů a květů, a ne na kořenový systém. A poslední příčinou může být nesprávné hnojení. Lilie míru potřebuje živiny pro zelené rostliny.

Zdroj: https://newgarden.com/learning-center/spathiphyllum-care
Přidat na Seznam.cz