Front View Woman Watering Plant

Šálek čaje probudí vysílené rostliny k životu. Znovu se zazelenají do krásy

Káva, čaj, mléko, to jsou nápoje, které má ve své kuchyni téměř každý. Také je stojí za to používat i při péči o květiny. Zalévání kapradin, orchidejí nebo palem kávou či čajem jim může pomoci, aby byly krásné, zdravé, svěží a zelenější.

Záchrana pro slabé rostliny

Zalévání hrnkových rostlin čajem posiluje jejich odolnost vůči různým chorobám a činí ze slabých vzorků svěží a krásné rostliny. Čajové listy jsou plné fosforu, draslíku a chromu, které ovlivňují růst rostlin, správný vývoj kořenů, množení, vytváření nových výhonků a kvetení. Přírodní rostlinná hnojiva z čaje obsahují také třísloviny, které zvyšují kyselost půdy a pozitivně ovlivňují stav, odolnost a barvu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej může doma pěstovat každý. S těmito tipy se o ni postará i začátečník

Většina kvetoucích rostlin upřednostňuje mírně kyselou a kyselou půdu, a proto čaj poslouží hodně druhům. Nálevem z fermentovaných listů můžete zalévat břečťan, begonie, dracény a všechny hrnkové rostliny, které upřednostňují kyselou a mírně kyselou půdu. Druhem, který miluje popíjení čaje, je kapradina. Čas od času zalití nepříliš silným čajovým nálevem kapradinu podpoří a bude mít krásné, svěží a intenzivní zelené listy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Příprava přírodního hnojiva

Přírodní rostlinné hnojivo z černého čaje se také doporučuje pro vyschlé orchideje. Chcete-li hnojivo připravit, musíte uvařit sklenici silného černého čaje. Jakmile čaj vychladne, smíchejte ho s 0,5 litru vody a ponořte do něj kořeny rostliny. Akci opakujte, dokud listy orchideje nebudou znovu pevné a zdravé.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o zahradní rostliny?

Existují různé názory na frekvenci zalévání hrnkových rostlin čajem. Jedni doporučují provést takové zavlažování jednou týdně, jiní se domnívají, že lze použít metodu střídavého zalévání květin čajem a vodou. Nejčastěji se však doporučuje zalévání hrnkových rostlin čajem každé dva týdny. Nálev k zavlažování rostlin je nejlepší připravit z černého nebo zeleného čaje. Nezapomínejte, že čaj na zalévání nesmíte ničím ochucovat.

Zdroj: https://www.almanac.com/fertilizer-tea-plants-weeds-and-grass
Přidat na Seznam.cz