Front View Woman Watering Plant

Šálek čaje probudí vysílené rostliny k životu. Znovu se zazelenají do krásy

Káva, čaj, mléko, to jsou nápoje, které má ve své kuchyni téměř každý. Také je stojí za to používat i při péči o květiny. Zalévání kapradin, orchidejí nebo palem kávou či čajem jim může pomoci, aby byly krásné, zdravé, svěží a zelenější.

Záchrana pro slabé rostliny

Zalévání hrnkových rostlin čajem posiluje jejich odolnost vůči různým chorobám a činí ze slabých vzorků svěží a krásné rostliny. Čajové listy jsou plné fosforu, draslíku a chromu, které ovlivňují růst rostlin, správný vývoj kořenů, množení, vytváření nových výhonků a kvetení. Přírodní rostlinná hnojiva z čaje obsahují také třísloviny, které zvyšují kyselost půdy a pozitivně ovlivňují stav, odolnost a barvu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušeným pěstitelům stačí jeden pohled na správné místo a hned vědí, zda jsou jejich pokojovky zdravé

Většina kvetoucích rostlin upřednostňuje mírně kyselou a kyselou půdu, a proto čaj poslouží hodně druhům. Nálevem z fermentovaných listů můžete zalévat břečťan, begonie, dracény a všechny hrnkové rostliny, které upřednostňují kyselou a mírně kyselou půdu. Druhem, který miluje popíjení čaje, je kapradina. Čas od času zalití nepříliš silným čajovým nálevem kapradinu podpoří a bude mít krásné, svěží a intenzivní zelené listy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Příprava přírodního hnojiva

Přírodní rostlinné hnojivo z černého čaje se také doporučuje pro vyschlé orchideje. Chcete-li hnojivo připravit, musíte uvařit sklenici silného černého čaje. Jakmile čaj vychladne, smíchejte ho s 0,5 litru vody a ponořte do něj kořeny rostliny. Akci opakujte, dokud listy orchideje nebudou znovu pevné a zdravé.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci ohrožují i pokojové rostliny, je nutné včas je vyhnat

Existují různé názory na frekvenci zalévání hrnkových rostlin čajem. Jedni doporučují provést takové zavlažování jednou týdně, jiní se domnívají, že lze použít metodu střídavého zalévání květin čajem a vodou. Nejčastěji se však doporučuje zalévání hrnkových rostlin čajem každé dva týdny. Nálev k zavlažování rostlin je nejlepší připravit z černého nebo zeleného čaje. Nezapomínejte, že čaj na zalévání nesmíte ničím ochucovat.

Zdroj: https://www.almanac.com/fertilizer-tea-plants-weeds-and-grass
Přidat na Seznam.cz