Bloom 1851481 1920 (1)

Růžové a fialové květy vykouzlí z každé zahrady romantické místo, tyto druhy jsou ty pravé

Květy v růžových a fialových odstínech, obzvláště v kombinaci s bíle kvetoucími druhy, dodávají zahradě elegantní něžnost a romantiku. Udělejte z těchto květin součást vaší zahrady a kouzelné večery jsou zajištěny!

Hrách listnatý

Je dokonalým horolezcem na stěnu altánku, prolamovaný plot nebo balustrádu na slunné terase. Od června do září vás potěší fialovými nebo růžovými květy, shromážděnými ve shlucích na vrcholcích tenkých a tuhých stonků. Na rozdíl od sladkých hrachových květů je tato rostlina bez zápachu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Syrský ibišek

Tento velký keř vypadá nejlépe samostatně na trávníku. Od června do srpna se na něm objevují velkolepé květy, které mají v závislosti na odrůdě světle růžovou, modrofialovou či tmavě fialovou barvu. Ibišek potřebuje klidné místo, kde nebude vystaven nárazům větru, a mírně vlhkou půdu, protože netoleruje mnoho vody.

Mohlo by vás zajímat:  Stálezelené túje dodají každé zahradě osobité kouzlo, k růstu vyžadují jen málo podmínek

Fialový náprstník

Kvete až ve druhém roce po zasetí od června do srpna. Listová růžice vyroste do tuhých výhonků vysokých 50 až 120 cm, končících shlukem zvonovitých květin ve všech odstínech růžové barvy a světlým hrdlem pokrytým tmavými skvrnami.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čínská pivoňka

Kvete v květnu a červnu v růžové či fialové barvě. Vyžaduje hojné hnojení, na jaře fermentovaným hnojem a v létě klasickým hnojivem. Pivoňka nemá ráda vápník, proto jsou pro ně ideální minerální hnojiva. 

Dvojitý opeřený kosmos

Jedná se o nízkou náročnou rostlinu, která je citlivá na mrazy. Její květy mohou být růžové, karmínové a fialové se žlutými středy. Pokud v dubnu zasejete semena, v květnu budou vaši zahradu zdobit vzrostlé rostliny. 

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se odradit jejím jménem, čemeřice smrdutá ozdobí vaši zahradu i v zimě

Plamének velkokvětý

Jsou to krásné rostliny šplhající se po mřížkách, pergolách a plotech ze síťoviny. Přímé slunce pro ně nemusí být nebezpečné, avšak dobré je vysadit je společně s krycími rostlinami. Zajímavé odrůdy jsou „Hania“ v barvě fuchsie, světle růžový „Krakowiak“ nebo fialový „Rasputin“.

Přidat na Seznam.cz