Halloween Pumpkins Table With Spider Web

Dýně vládne nejen kuchyni, doma nesmí chybět ani jako dekorace

Léto uteklo jako voda a už dávno ho tak vystřídal podzim. Tím pádem je nejvyšší čas se do podzimní atmosféry zase trochu vžít. A jak na to? No přeci za použití suroviny, která je pro toto období typická. Ano, myslíte si správně, je to dýně. Tato zelenina je oblíbená nejen pro svoji chuť, ale často i vzhled. Celkově se bez ní podzim zkrátka neobejde. Jak ji tedy ve své domácnosti využít? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Jistě nepřestávejte číst, pokud chcete vědět víc.

Mohlo by vás zajímat:  Žížaly obohatí kompost a prospějí tak rostlinám na zahradě

Dýňová tradice anglofonních zemí

Vydlabávání a vyřezávání dýní, ano, přesně to je ta tradice, kterou myslíme. Vytváření dýňových luceren je zvyk, který k nám přišel spolu se svátkem halloween ze zemí jako je Amerika či Anglie. Právě tam se dýně vyřezávají, protože pak jejich světlo zahání zlé duchy. I když je u nás tradice už spíše povrchní, i tak je to hezká aktivita minimálně pro děti, samozřejmě si ji užije ale i kdejaký dospělý.

halloween-spooky-pumpkin-face-table-with-decoration-skeleton-candles-nuts
Zdroj obrázku: Freepik

Dýně nemusíme pouze vyřezávat

Dýně ale můžeme k dekorování použít i jinak než pouze vyřezané. Můžeme využít různé druhy i v jejich původní formě. Pak z nich můžeme vytvořit například hezké zátiší přímo před vstupními dveřmi. Fantazii se pak meze nekladou. Velmi hezky vypadá kombinace více druhů dýní dohromady třeba s dřevěnou přepravkou a jutovým pytlem či slámou nebo různými podzimními travinami. Pak je jen na vás jak celou dekoraci seskládáte. Celkově ale na jejím vytvoření není nic těžkého.

Mohlo by vás zajímat:  Plné krmítko pomůže ptákům v zahradě přečkat zimu

Dýně nejen jako dekorace

Dýně je ale především hlavně surovina jedlá. To znamená, že největší využití má jistě při vaření. Obzvláště na podzim se tak můžeme těšit na krémovou dýňovou polévku. Receptů z dýně je ale ještě daleko víc. Můžeme ji použít jako přílohu, ale i z obyčejných semínek se dá vytvořit výborná dobrota k televizi, která spolehlivě nahradí běžné brambůrky, oříšky či jiné pochoutky. Její příprava navíc není nikterak náročná.

Zdroj: https://www.thespruceeats.com/halloween-pumpkin-recipes-4162249
Přidat na Seznam.cz