Red Flowers Pot Balcony

Balkon zútulní krásné dekorace i barevné květiny

Balkon je rozšířením našeho obytného prostoru a může sloužit jako dokonalé místo pro relaxaci a zábavu. S některými kreativními nápady na zdobení můžete svůj balkon proměnit v krásnou a příjemnou venkovní oázu. Zde je několik tipů, jak vyzdobit balkon květinami, světly a pěkným nábytkem.

Vyberte si správný nábytek a květiny

Investujte do pohodlného a funkčního nábytku, který z vašeho balkonu udělá útulný a příjemný prostor. Sada malého stolu a židlí je skvělou volbou pro malý balkon, zatímco pohovka a konferenční stolek jsou ideální pro větší balkon. Ujistěte se přitom, že vybíráte nábytek, který je odolný vůči povětrnostním vlivům.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny jsou nejlepší zbraní proti otravnému hmyzu. Tyto druhy nejen komáři přímo nenávidí

Také rostliny jsou skvělým způsobem, jak přidat barvu a život balkonu. Zvažte přidání závěsných rostlin, rostlin v květináčích a barevných květin, abyste vytvořili svěží a příjemnou atmosféru. Skvělou volbu představuje pěstování domácích bylinek, které nejen že balkon ozdobí, ale najdou i bohaté využití v kuchyni. Můžete také zkusit pěstovat některé nenáročné druhy zeleniny, jako jsou rajčata, která můžete zasadit třeba do kyblíků od barvy. Zalévat je přitom můžete recyklovanou vodou z domu. Zkuste třeba vodu od vaření brambor či těstovin nebo zbylý čaj, který navíc rostlinám dodá potřebné živiny.

Mohlo by vás zajímat:  Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína
Zdroj obrázku: Freepik

Vsaďte na útulnost

Přidáním venkovního osvětlení na balkon vytvoříte příjemnou atmosféru. Řetězová světla, například ve formě malých lampionků, představují oblíbenou možnost a lze je zavěsit podél zábradlí balkónu nebo na strop. Lucerny, svíčky a solární světla jsou také skvělými možnostmi, jak balkónu dodat jemnou a útulnou záři.

Dodejte svému balkonu také trochu barvy pomocí barevných polštářů, přehozů a koberečků. Vyberte si jasné barvy a vzory, které doplní rostliny a nábytek. Můžete také přidat dekorativní předměty, jako jsou zvonkohry či ptačí budky.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/balcony-ideas-and-decor-inspiration
Přidat na Seznam.cz