Edible Chestnut Kernels Lie Burlap Wooden Table

Nejen zvířátkové tvoření. Z kaštanů snadno vyrobíte perfektní prací prostředek a mýdlo

Při procházce podzimní přírodou najdete jistě mnoho kaštanů. Můžete je snadno posbírat a doma z nich vyrobit kaštanová zvířátka, ale v domácnosti vám pomohou mnoha způsoby. Není to jen skvělý způsob, jak si hrát s dětmi. Kaštanové plody se ukázaly jako užitečné při každodenních domácích pracích. Nasbírejte si je. Naučíme vás, jak je doma využít naplno.

Vyrobte si prací prostředek z kaštanů

Uživatelka TikToku se podělila se svými fanoušky o způsob, jak z kaštanů získat domácí prostředek na praní. Není to přitom nic složitého. Stačí nasbírat plody kaštanu a potom je důkladně opláchnout ve vodě. Dále je nakrájejte na čtvrtiny nebo rozdrťte paličkou. Důležité je, abyste se zbavili veškeré slupky. Kousky kaštanů vložte do nádoby s víčkem a zalijte 300 ml horké vody. Pevně víčko uzavřete a jemně protřepejte. Nechte kaštany odstát a potom vše přeceďte přes sítko.

Mohlo by vás zajímat:  O zahradu se nejlépe postará sama příroda. Přírodní prostředky zbaví rostliny škůdců i dodají živiny
Zdroj obrázku: Freepik

Kaštanové mýdlo na ruce

Z kaštanů si můžete připravit také tekutinu, kterou lze používat jako tekuté mýdlo na ruce. Stačí sebrat asi 10 kaštanů a odstranit jejich skořápky. Potom jádra kaštanů rozdrťte nožem nebo mixérem. Vložte hmotu do hrnce a přidejte sklenici vody. Nechte vařit, dokud voda nezačne vřít. Nechte na ohni po dobu 8–10 minut. Nakonec všechno přefiltrujte přes síto s malými oky. Získáte tekutinu, která bude mít blahodárný účinek na vaše ruce.

Mohlo by vás zajímat:  Zkáza, která se skrývá uvnitř. Malé mušky nejsou to nejhorší, co rostliny ohrožuje

Perte s pomocí kaštanů

Kaštany můžete využít pro praní ještě jedním způsobem. Máte-li připravenou tekutou směs z kaštanů, stačí ji nalít do dávkovače pracího prostředku a zapnout příslušný program. Kaštany ale můžete jednoduše nakrájet na čtyři části a vložit je do speciálního sáčku na prádlo. Špinavé oblečení vložte do pračky a zvolte program, na který obvykle perete. Nemusíte s kaštany nic dělat a nijak je zpracovávat. I tak vám dokonale vyperou prádlo. Nesmíte je zapomenout dát do sáčku, jinak je budete mít po celé pračce.

Zdroj: https://thegreenwalnuts.com/en/horse-chestnuts-natural-laundry-detergent/
Přidat na Seznam.cz