Fresh Garlic Dark Wooden Table

Velcí milovníci česneku ho skladují v PET lahvi s vodou. Jedině tak každý stroužek přinese největší užitek

Že má být česnek v suchu, na dobře větraném místě? Lepší je, když ho začnete skladovat netradičně, v plastové lahvi s vodou. Možná to zní až neuvěřitelně, ale tato metoda je zcela unikátní a hlavně funkční. Pro toho, kdo česnek miluje a nedokáže si bez něho představit jakékoliv jídlo. Tím samozřejmě neříkáme, že tmavé, suché místo je špatné, ale PET lahev z něho dokáže vytěžit více.

Kousek obyčejné plastové lahve

Plasty nás doslova zavalují. Jistě máte doma také alespoň jednu PET lahev. Vezměte ji a pomocí ostrého nože odřízněte její dno několik centimetrů od konce lahve. Pokud jsou okraje příliš ostré, začistěte je. Následně dno PET lahve položte na parapet nebo jiné místo, kde bude mít česnek dostatek slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Léto je plné šťavnatého ovoce. Ne všechno si ale můžou diabetici dopřát

Vložte česnek

Do dna PET láhve následně vložte česnek. A to jednotlivé stroužky tak, aby stály jeden vedle druhého. Ideální je samozřejmě používat co nejkvalitnější česnek. Tedy nejlépe český, vypěstovaný na zahrádce, nebo bio česnek. Správná poloha každého stroužku v lahvi je taková, že část ztvrdlého stonku by měla být dole. Opačný konec, který při špatném skladování začne klíčit, by měl být nahoře.

Zdroj obrázku: Freepik

Zalijte vodou

Vše je připraveno k zalití vodou. Ta by měla být v ideálním případě buď dostatečně přefiltrovaná, nebo alespoň převařená. V nejhorším případě použijte vodu dešťovou či tu z kohoutku. Zalijte česnek až po horní část a v tu chvíli máte vše hotovo. Průběžně česnek sledujte a když začne voda ubývat, opět dolijte na potřebnou mez.

Mohlo by vás zajímat:  Příliš sladký život přináší i mnoho hořkosti. Přemíra cukru vede k náladovosti a vážným chorobám

Skladujte a pěstujte

A proč skladovat česnek tímto netradičním způsobem? Jelikož díky němu roste. Postupně se začne objevovat česneková nať. Tu lze odřezávat a využít do jídel jako klasický stroužek. Kdo se pouze s tímto postupem nespokojí, může následně naklíčený česnek přímo zasadit do zeminy. To ale není vždy nutné, jelikož i samotná voda stačí k tvorbě chutné a zdravé česnekové natě, které lze mít v lahvi na parapetu doslova neomezenou zásobu.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-grow-garlic-greens-in-water
Přidat na Seznam.cz