Lady Taking Clothes Out Washing Machine

Drahé prášky nechte v obchodě. Barvu oblečení při praní ochrání oblíbený nápoj

Chcete, aby mělo vaše oblečení stále svěží barvy? Existují způsoby, jak oblečení udržet stále ve skvělé kondici. Můžete si koupit drahý prací prášek, nebo lze použít levný a stále dostupný domácí prostředek. Ano, mluvíme o českém tekutém pokladu – o pivu. Pokud se naučíte používat pivo při praní, můžete se spolehnout, že vaše oblečení bude mít opět intenzivní barvy.

Proč se barvy u oblečení vypírají?

Prát by se oblečení mělo rozdělené dle barev. Bílé prádlo zvlášť, barevné i to černé a tmavé. Na každém kousku v šatníku najdete lístek, kde je přesně určeno, na jaký prací program se má dané oblečení prát. Jemnější textura látky se pere na nižší teplotní stupeň. Standardní je prát prádlo ve vodě teplé cca 40 stupňů Celsia. Sytost barvy oblečení také ovlivní frekvence praní a to, jaké prací prostředky k praní používáte.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte si mouchami zkazit léto. Dotěrný hmyz odradí oblíbené květiny nebo bylinky

Na co se pivo tedy hodí?

Pivo obsahuje látky, které přirozeně ztmavují barvy. Takže se ideálně hodí k praní černého, tmavě modrého nebo i fialového oblečení. Pro stálost tmavých barev se doporučuje prát prádlo naruby. Pokud ale patříte mezi milovníky světlého a neonového oblečení, nezoufejte, také pro vás máme tip, jak použít pivo při praní prádla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít samotné pivo?

Snadno si sami vytvořte profesionální prací prostředek pro udržení barevnosti svého šatníku. Stačí do velké mísy nalít ve stejném poměru pivo s vodou. Do této směsi namočte prádlo a nechte jej ve směsi několik hodin odmočit. Dobře se ujistěte, že je prádlo ve směsi piva a vody ponořeno zcela. Po několika hodinách prádlo klasicky vyperte, dle potřeby buď v pračce, nebo v ruce. Díky klasickému praní prádla se zbavíte nevábného zápachu z alkoholu.

Mohlo by vás zajímat:  Zjitit pH půdy jde i bez speciálních přístrojů. Stačí udělat jednoduchou chemickou reakci

Jak často se dá pivo k praní použít?

Nejvíce to samozřejmě záleží na intenzitě nošení daného oblečení. Osvěžující pivní koupel pro krásnou barvu oblečení se doporučuje provádět každých šest až osm týdnů.

Zdroj: https://www.appliancesonline.com.au/academy/appliance-talk/ten-amazing-uses-for-beer-besides-drinking/
Přidat na Seznam.cz