Rakytnik

Zahrada plná šťavnatého ovoce nabitého vitaminy: I na tu nejmenší se vejde ovocný strom

Po celý rok se můžeme kochat jejich krásou a také si vychutnávat jejich plody, které jsou plné vitaminů. Řeč je o ovocných stromech, kterým bude sice chvíli trvat, než začnou plodit, ale poté již nebudete muset pro ovoce do obchodu. Kdykoliv si zajdete na zahradu a budete mít čerstvé vždy po ruce.

Můžete si vysadit malé kiwi nebo rakytník

Aronie patří mezi stromy, které snesou jakoukoli půdu. Má ráda slunná místa a hodí se například na živý plot. Oproti tomu mini kiwi je liána, která je dvoudomá. Mužský i ženský kousek by měly být vysazeny vedle sebe. Také má ráda slunná místa, která budou chráněná před větrem.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle exotické krásky se jen tak s něčím nespokojí. Důkladnou péči ale ocení nádhernými květy
Zdroj obrázku: Pixabay

Rakytníku nevadí sucho ani mrazy, ale naopak nemá rád přebytečnou vlhkost. Můžete ho dát do malé zahrady, protože roste velmi pomalu. Pokud vám začne plodit, můžete se těšit z obrovského obsahu vitaminu C. Toho má více než citron. Šeřík bude nejhojněji plodit, pokud ho zasadíte na místě, kam hodně svítí slunce.

Kromě klasické jabloně jsou oblíbené také dekorativní

Dekorativní jabloně jsou velmi zvláštní na pohled. Stromy jsou menší, vejdou se na záhon a ovoce sestupuje z jejích visících výhonků. Tyto jabloně mají rády úrodnou a vlhkou půdu. Goji je ovoce, které patří mezi superpotraviny. Můžete si ho utrhnout přímo ze stromu nebo plody usušit. Rostlina nemá ráda vítr, ale povede se jí v dobře odvodněné zemině.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice má mnoho benefitů nejen pro lidské zdraví, pomůže rostlinám a vyžene škůdce
Zdroj obrázku: Freepik

Ovocné stromy a keře si můžete zakoupit v zahradních centrech nebo ověřených školkách. Nesmí na nich být žádné skvrny a také dejte pozor na jejich kořeny: Musí být pružné, ale zároveň pevné. Strom zasaďte do země, podložte sloupkem, aby se nezlomil. Důležité je poctivě ho zalít hned po zasazení. Po dvou hodinách přitlačte zeminu a přidejte jí tolik, aby se dorovnal povrch země. Na zahradě si jich můžete vysadit, kolik chcete, péče o ně není téměř žádná a ušetříte mnoho peněz za zakoupené ovoce.

Zdroj: https://www.thespruce.com/the-best-fruit-to-grow-4134299
Přidat na Seznam.cz