Louka1

Květinová louka promění zahradu v místo plné barev, péče o ni je navíc jednoduchá

Nahradí květinová louka na zahradě dokonale upravený trávník? V mnoha případech věříme, že ano. Trávník, aby vypadal krásně, potřebuje řádnou péči, kropení a sekání. Na druhou stranu květinová louka vypadá krásně a tolik péče nevyžaduje. Jak takovou louku na zahradě lze vytvořit?

Jaké rostliny zvolit?

Abychom vytvořili krásnou louku, nemusíme vyvíjet velké úsilí a námahu. V zahradnictví lze zakoupit hotové směsi, které pouze zasejete. Taková směs se většinou skládá ze známých květin, jako je chrpa, mák, heřmánek, kozinec, řebříček a jiné. Možností je i připravení své vlastní směsi k zasetí.

Mohlo by vás zajímat:  Zalévání dešťovou vodou je volbou rozumu i srdce
Zdroj obrázku: Freepik

Požadavky

Jako všechny rostliny tak mají i luční květiny své požadavky na růst. Naštěstí tyto potřeby není těžké naplnit. Půda, kam luční květiny zasejete, by také neměla být příliš úrodná, jinak by tráva obsažená ve směsi mohla přerůst přes květiny.

Kdy a jak připravit

Květinovou louku připravujte na jaře – v dubnu nebo květnu. Můžete ji chystat již na podzim. Možná vás láká připravit louku i v létě, a pokud jste schopni zajistit dostatečnou vláhu, můžete se do toho pustit. Než začnete, bude důležité připravit půdu. A to tak, že odstraníte stávající vegetaci. Celá část zahrady by měla být překopaná a měl by být odstraněný i plevel, svlačec a především pampeliškové kořeny. Je také dobré zeminu zasypat jílem, ale není to podmínka. Zeminu nechte uležet a po několika dnech či až na jaře můžete zasít semena. Semena nezapomeňte zaházet zeminou, aby je nevyzobalo ptactvo.

Mohlo by vás zajímat:  Majestátní pivoňky si získají své obdivovatele pestrými barvami, lákavými vůněmi i nenáročnou péčí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se starat o louku

Taková rozkvetlá louka nevyžaduje žádné speciální požadavky. Není třeba ji zalévat ani hnojit. Zalévejte tehdy, když přijdou velká sucha a květiny začnou uvadat. V červnu je třeba louku posekat, přibližně deset centimetrů nad zemí.

Až louka odkvete

Rostliny na konci léta obvykle odkvetou. Doporučujeme louku nesekat okamžitě. I když nevypadá louka tak krásně jako v létě, suché květy obsahují semena, která popadají na zem a v příštím roce se nemusíte starat o nové zasetí louky.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/advice/profile?pid=436
Přidat na Seznam.cz