Spathiphyllum1

Dopřejte si klidný spánek. Tyto rostliny doma vyčistí vzduch a hodí se i do ložnice

Pokud jste doma a pravidelně větráte, víte, že venku číhají nebezpečné výfukové plyny, smog a také vítr, který tyto plyny odvane právě do bytu nebo domu. Vzduch obsahuje látky, které jsou zdraví škodlivé, pokud si ale dáte pozor a domů si koupíte ty správné rostliny, můžete nebezpečné látky eliminovat.

Vzduch můžete vyčistit pomocí nakoupených prostředků

Částice různých sprejů nebo čisticích prostředků se dostávají do vzduchu, který pak dýcháme. Nepříznivý účinek na naše zdraví mohou mít dokonce i vonné svíčky, které jsou v domácnostech velmi oblíbené. Vsaďte na rostliny, které vzduch vyčistí, ale dejte pozor, abyste jich v místnosti neměli mnoho, protože by vám sebrali kyslík, který potřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Několik opatření předejde schnutí pokojových rostlin během dovolené
Zdroj obrázku: Freepik

Rostliny, které pomohou vyčistit vzduch v domácnosti, jsou yuca, dracéna nebo chamedorea. Musíte jim ale pravidelně otírat listy od prachu, aby jejich čisticí vlastnosti byly účinné. Rostliny nejen vyčistí vzduch, ale také zlepší spánek, a tím pádem i kvalitu vašeho života. Rostliny v průběhu dne totiž vytvářejí tolik potřebný kyslík. Jaké byste si měli pořídit do ložnice?

Aloe vera můžete použít i jako první pomoc při akné nebo popáleninách

V ložnici by neměla chybět aloe vera, která patří mezi nejlepší a neúčinnější pomocníky proti špatnému vzduchu v místnosti. Umí uvolňovat kyslík po celou noc. Je nenáročná na pěstování a pomůže také při zdravotních problémech. Břečťan zabrání alergikům v kýchání, protože dokáže eliminovat 94 % nečistot během jediného dne.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí rostliny v ohrožení. Rozpoznejte nejčastější škůdce a nemoci včas
Zdroj obrázku: Freepik

Tchýnin jazyk nepatří mezi nejkrásnější rostliny, ale pokud si ho koupíte, rozhodně neuděláte chybu. Umí filtrovat domácí toxiny a patří mezi rostliny, které umí vzduch nejlépe očistit. Lopatkovec je nenáročný, snese i tmavá místa a péči začátečníků. Jeho květy nemají výraznou vůni, která by ve spánku dráždila. Umí ale skvěle vyčistit vzduch a zvyšuje jeho vlhkost.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/best-air-cleaning-plants
Přidat na Seznam.cz