Healthy Food Immunity Kit Vitamin C Honey Ginger Root Lemon Garlic Wood Board Brown Background

Domácí sirup ze zázvoru a smrku posílí imunitu po celý rok

Zdraví je často skloňované slovo. Navíc teď, kdy je málo slunečního svitu a noc trvá déle než den, je potřeba o sebe více dbát. Na různých produktech si můžeme všimnout, jak nám škodí jejich používání nebo naopak pomáhá. V televizi, rádiích, billboardech jsou reklamy na doplňky, které nám vylepšují kvalitu života, ať už se jedná například o kloubovou výživu, nebo různé vitaminové doplňky. To vše si můžete koupit, ale co kdybyste si mohli připravit něco sami? Z něčeho, co vám třeba roste na zahradě nebo co si koupíte v obchodě za pár desítek korun? Ukážeme vám dva tipy, jak zlepšit svou imunitu.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí koktejl ze čtyř ingrediencí postaví během nemoci zpátky na nohy

Zázvorový sirup

Během chladných měsíců vzniká větší pravděpodobnost onemocnění. Odolnost nebo mírnější průběh lze získat kombinací pár ingrediencí, které jsou k dispozici v každém potravinovém obchodě. Stačí mít po ruce zázvor, citrón, hřebíček a med. Zázvor nejen že posiluje imunitu, ale také léčí migrénu, nadýmání, zlepšuje krevní oběh, je považován za silné afrodiziakum a obsahuje mnoho prospěšných látek. Zázvorový sirup užíváme každý den, dospělí 1–2 lžíce denně, děti 1 lžíci. Není však vhodný pro všechny, vyhýbat by se mu měly těhotné či kojící ženy a lidé, kteří trpí refluxem a dalšími žaludečními problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Ořezání dodá levanduli energii. Nasbírané snítky se hodí k sušení nebo do tinktury
Zdroj obrázku: Freepik

Smrkový sirup

Smrk je nejběžnějším jehličnatým stromem na našem území. Jeho mladé výhonky mají mocnou léčivou sílu, o které věděli už naši předci, zejména pro jejich protizánětlivé a dezinfekční účinky. Smrkový sirup si připravíte z cukru, citronu a smrkových mladých výhonků. Tento elixír vám pomůže nejen při nachlazení, dýchacích potížích, ale i proti stresu a nervozitě. Dále pomáhá tlumit bolesti svalů a revma. Mimo tyto benefity obsahuje obrovské množství vitaminu C. Doporučuje se preventivně užívat každý den 1 lžíci, anebo v období nemoci až 3, a je vhodný pro dospělé i děti.

Přidat na Seznam.cz