Beautiful Natural Background Garden With Blooming Lavender Flower

Vypudit hraboše ze zahrady pomohou aromatické rostliny, které nesnese

Mezi nejpopulárnější okrasné keře patří jednoznačně túje. I když se jedná o oblíbený keř, hlavně z důvodu poskytování soukromí před sousedy, je bohužel velmi citlivý a může velmi rychle začít chřadnout. Pokud se tújím přestalo dařit, může to být i vina nezvaných škůdců.

Stopy hraboše

Hraboš je škůdce, jehož přítomnost v zahradě lze lehce zaměnit za aktivity krtka. Na trávníku vytváří tenhle nezvaný host nepravidelné kopce ze země, podobné těm, které vytvořili krtci. Stojí však za to se na ně podívat trochu víc. Potom si budete jistí, se kterým škůdcem máte tu čest. Kopeček od hrabošů je oválný a jeho průměr je asi 5 cm. Je také o něco nižší.

Mohlo by vás zajímat:  Motýli jsou pro zahradu velkými pomocníky. Přilákat je můžeme vybranými rostlinami

V kopečkách hrabošů nebudou žádné zbytky kořenů a země bude hrbolatější. Hraboši znovu vybudují poškozené chodby. Takže pokud narazíte na neobvyklou pahorkatinu v zahradě, vykopejte ji až několik desítek centimetrů hluboko. Pokud bude přestavěna následující den, budete si jistí, že se na zahradě se objevil hraboš.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se hrabošů

Hraboš se živí kořeny, oddenky a cibulemi rostlin. Přispívá k ničení zahrad a orných polí. Vrchol jeho každodenní činnosti klesá v časných ranních hodinách. Jestli si všimnete přítomnosti hrabošů ve své zahradě, stojí za to reagovat ihned.

Mohlo by vás zajímat:  Cizí kočky z pozemku vypudíte i bez psa. Stačí známé aromatické byliny

Jedním ze způsobů je použití pastí nastražených v dutém tunelu. Nalákáme hlodavce dovnitř kouskem celeru nebo mrkve a podobný způsob pomůže humánně chytit zvíře a přesunout jej mimo zahradu. Vyplatí se také vsadit na vůně, které působí na škůdce dráždivě. Hraboši nemají rádi vůni bezu, levandule nebo máty. Vložte byliny do tunelu a hraboš okamžitě odejde.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-voles-in-your-yard-and-garden/
Přidat na Seznam.cz