Healthy Food Immunity Kit Vitamin C Honey Ginger Root Lemon Garlic Wood Board Brown Background

Domácí sirup ze zázvoru a smrku posílí imunitu po celý rok

Zdraví je často skloňované slovo. Navíc teď, kdy je málo slunečního svitu a noc trvá déle než den, je potřeba o sebe více dbát. Na různých produktech si můžeme všimnout, jak nám škodí jejich používání nebo naopak pomáhá. V televizi, rádiích, billboardech jsou reklamy na doplňky, které nám vylepšují kvalitu života, ať už se jedná například o kloubovou výživu, nebo různé vitaminové doplňky. To vše si můžete koupit, ale co kdybyste si mohli připravit něco sami? Z něčeho, co vám třeba roste na zahradě nebo co si koupíte v obchodě za pár desítek korun? Ukážeme vám dva tipy, jak zlepšit svou imunitu.

Mohlo by vás zajímat:  Staňte se mistrem letního grilování. Nachystejte vynikající masové kousky snadno a rychle

Zázvorový sirup

Během chladných měsíců vzniká větší pravděpodobnost onemocnění. Odolnost nebo mírnější průběh lze získat kombinací pár ingrediencí, které jsou k dispozici v každém potravinovém obchodě. Stačí mít po ruce zázvor, citrón, hřebíček a med. Zázvor nejen že posiluje imunitu, ale také léčí migrénu, nadýmání, zlepšuje krevní oběh, je považován za silné afrodiziakum a obsahuje mnoho prospěšných látek. Zázvorový sirup užíváme každý den, dospělí 1–2 lžíce denně, děti 1 lžíci. Není však vhodný pro všechny, vyhýbat by se mu měly těhotné či kojící ženy a lidé, kteří trpí refluxem a dalšími žaludečními problémy.

Mohlo by vás zajímat:  Doma připravené koření na maso nebo zeleninu překvapí svou intenzivní chutí. Využijte oblíbené bylinky
Zdroj obrázku: Freepik

Smrkový sirup

Smrk je nejběžnějším jehličnatým stromem na našem území. Jeho mladé výhonky mají mocnou léčivou sílu, o které věděli už naši předci, zejména pro jejich protizánětlivé a dezinfekční účinky. Smrkový sirup si připravíte z cukru, citronu a smrkových mladých výhonků. Tento elixír vám pomůže nejen při nachlazení, dýchacích potížích, ale i proti stresu a nervozitě. Dále pomáhá tlumit bolesti svalů a revma. Mimo tyto benefity obsahuje obrovské množství vitaminu C. Doporučuje se preventivně užívat každý den 1 lžíci, anebo v období nemoci až 3, a je vhodný pro dospělé i děti.

Přidat na Seznam.cz