Two Compost Family Garden Full

Drahá hnojiva klidně nechte v obchodě. Přírodní přípravky jsou jednoduché a rostliny je ocení

Hnojivo nemusíte pouze kupovat. Můžete si ho snadno vyrobit i doma, například ze zbytků potravin nebo jiným způsobem. Stačí znát recepty a triky, kterými toho dosáhnete. Přírodní hnojiva jsou pro rostliny mnohem zdravější než kupovaná a jejich výroba není náročná. Zkuste to s námi také a uvidíte, že květiny vám poděkují.

Vyzkoušejte droždí, pokojové rostliny budou spokojené

Droždí je velmi zdravé nejen pro člověka, ale také pro rostliny. Obsahuje vitaminy skupiny B, stopové prvky a další látky, jako je chrom, měď nebo železo. Kromě toho je plné minerální soli, kterou rostliny potřebují. Droždí rostlinám dodá všechno, co potřebují k růstu. Budou silnější, zdravější a pokvetou mnohem více. Hodí se na muškáty, dýně nebo rajčata. My vám ukážeme recept na pokojové rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Ginkgo se stane srdcem zahrady na dlouhé roky. Odolá času i nepřízni počasí

Budete potřebovat jen jednu kostku droždí a litr teplé vody. Droždí nadrobte do vody, promíchejte a nechte vychladnout. K zálivce pak přidejte hnojivo v poměru 1 díl na 4 díly vody, kterou nechte odstát. Droždí stačí přidat jednou za 14 dní. Další potravinou, kterou můžete použít, je brambora.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste brambory nebo mléko, recepty jsou jednoduché

Brambory obsahují škrob, jsou také plné vitaminu C nebo draslíku, hořčíku a vápníku. Používají se hlavně jejich slupky, které obsahují právě draslík, tolik potřebný pro velké množství druhů rostlin. Můžete použít i nesolenou vodu z uvařených brambor, kterou lze rostliny zalévat. Stačit vám budou silnější slupky z několika brambor a půl litru vody. Slupky zalijte vodou, přiveďte k varu a nechte 15 minut louhovat. Sceďte a nechte vychladnout.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní mrazy mohou levandulím uškodit, efektivní ochrana začíná použitím nůžek

Mléko kromě vápníku obsahuje také draslík, zinek nebo selen. Najdete v něm i vitaminy A, C, D nebo K. Používá se hlavně k hnojení rajčat, paprik, okurek nebo brokolice. Budete potřebovat půl litru kravského mléka a pět litrů vody. Smíchejte obě suroviny a ihned můžete rostliny zalévat. Stačí to jednou týdně a rostliny budou zdravé a hodně plodit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/make-your-own-fertilizer-1388159
Přidat na Seznam.cz