Jug Coconut Oil Whit Coconut Put Dark Background (1)

Kokosový olej je ideální volbou pro smažení, tělu dodá energii a uleví při bolesti

Kokosový olej je jedním z nejpopulárnějších produktů současnosti. Nutriční odborníci jej doporučují používat k vaření jako náhradu za jiné tuky. Kokosový olej je ceněný díky svému výživovému složení, které je velmi bohaté. Najdeme v něm spoustu vitamínů a minerálů, které naše tělo potřebuje pro správné fungování. Kromě kulinářského použití však může kokosový olej fungovat také v mnoha jiných situacích.

Vhodný ke smažení

Kokosový olej je vynikající produkt na smažení a pečení. Je to proto, že je odolný vůči vysokým teplotám. Na pánvi taje při 23–26 °C. Jídla na bázi kokosového oleje mohou mít jemně kokosovou příchuť. Ukazuje se, že kokosový olej zlepšuje práci trávicího systému a podporuje hubnutí. Pokud vás trápí nepříjemné potíže, jako pálení žáhy, těžké trávení, plynatost nebo zácpa, nezapomeňte do stravy zahrnout kokosový olej.

Mohlo by vás zajímat:  Vitamin C podporuje proces fotosyntézy a chrání rostliny před stresem

Kokosový olej má také pozitivní vliv na zuby. Působí antibakteriálně, takže může mimo jiné zabránit kazu. Kromě toho odstraňuje špatný dech a může pomoci zastavit krvácení a bolest dásní. Stojí za to jíst ho každý den v malém množství a před čištěním smíchat se zubní pastou. Živiny obsažené v kokosovém oleji mohou pomoci zmírnit kožní problémy, jako je například zánět. Stačí použít malé množství oleje na místa, kde jsou pupínky, a akci pravidelně opakovat. Kokosový olej bude také působit při léčbě kožních onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Sběr kaštanů přináší řadu benefitů pro člověka i přírodu
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže i s bolestí hlavy

Kokosový olej má velký vliv na pokožku. Regeneruje a zvlhčuje, proto je perfektní přísadou do přírodní kosmetiky. Můžeme jej přidat do slupek, přírodních krémů, vlasových masek a aplikovat přímo na pokožku. Kokosový olej může také pomoci proti bolesti hlavy, stačí si dát jednu lžíci. Pokud cítíte pokles energie, sáhněte rovněž po kokosovém oleji.

Nemusíte se bát, že má spoustu kalorií, a když cítíte únavu, snězte jednu čajovou lžičku kokosového oleje. Získáte znovu energii. Je třeba si uvědomit, že tento tuk se v těle neukládá. Na rozdíl od jiných druhů oleje se okamžitě spaluje. Trpíme-li bolestí svalů, může nám také pomoci kokosový olej. Stačí ho namazat na bolavá místa.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-coconut-oil
Přidat na Seznam.cz