Germinating Seed Potatoes With Roots Old Plant Pots

Domácí brambory může sklízet každý. Téhle zelenině se bude dařit i v květináči na balkoně

Tak jako je lev králem zvířat, tak brambory jsou určitě nesporným králem zeleniny. Koruna určitě připadá na hlavu zelenině, ze které můžete připravit nespočet jídel. Brambory jsou univerzální, a proto je nejlepší si je vypěstovat doma. Pokud nemáte zahradu, vyzkoušet to můžete i na svém balkoně.

Výhody pěstování vlastních brambor

Největší výhodou domácího pěstování je jistota, že naše brambory jsou zcela organické, nejsou plné pesticidů a nejsou chemicky ošetřené. Hranolky, placky nebo leckteré jiné jídlo z nich budou nejen chutné, ale i zdravé. S pěstováním brambor si poradí každý. Jedná se o nenáročnou zeleninu, která prakticky roste sama od sebe.

Mohlo by vás zajímat:  U exotického ovoce mnohdy nepoznáme, jestli je zralé. Většinou stačí jeden pohled

Při pěstování brambor v sáčku nebo květináči se nemusíme zabývat problémem s plevelem nebo škůdci. Vlastní brambory jsou důvodem k hrdosti a mimochodem skvělá zábava nebo hobby. Pěstování brambor u vás doma může také hrát vzdělávací roli pro děti. Mimo jiné ušetříte při nákupu brambor v obchodních řetězcích. Tím potěšíte nejen svou peněženku, ale i přírodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si doma zasadit brambory

Chcete-li zasadit brambory, stačí počkat, až hlízy, které jste si koupili, uvolní dvoucentimetrové výhonky, pak brambory přeneste do půdy, zakryjte hlínou a hojně zalijte vodou. A to je v podstatě všechno. V obchodech si můžeme pořídit různé odrůdy brambor, hlavně pokud vám záleží na pěstování hlíz s neobvyklými barvami.

Mohlo by vás zajímat:  Duben přeje sázení bylinek, květin i oblíbených druhů zeleniny

Čas na sázení brambor záleží na tom, zda si vyberete rané, nebo pozdní odrůdy. Nejčastěji však brambory sázíme v dubnu. Nádoba nebo sáček, ve kterých budou růst, by měly být hluboké nejméně 30 cm a stejné v celém průměru. Půda by měla být úrodná a provzdušněná. Půda na pěstování zeleniny smíchaná s pískem bude fungovat také dobře. Nezapomínejte, že brambory nemají rády mrazy, takže počkejte s výsadbou na teplé dny.

Zdroj: https://smallbalcony.com/how-to-grow-potatoes-on-a-balcony/
Přidat na Seznam.cz