Smiling Woman Good Mood Enjoy Cup Coffee Sitting Cafe

Káva ovlivňuje zdraví celého těla. Na játra má překvapivě silné účinky

Milovníci kávy si bez ní neumí život představit. Navíc vám mohou říct hned několik způsobů, proč je její pití výhodné pro tělo. Káva ale ovlivňuje naše orgány a budete se možná divit, jak moc působí například na játra. Chrání je před poškozením a díky kávě můžete mít zdravější také jiné orgány. Odborníci se shodují v tom, že pití kávy je zdravé.

Dávejte si kávu pravidelně, ochráníte svá játra

Pití kávy může být pro někoho skvělým ranním rituálem. Pití 3–4 hrnků kávy vám může prospět nejen na duši, ale také na těle. Díky kávě budete mít mnohem nižší riziko onemocnění jater. Konzumentů kávy na celém světě je kolem 20 % populace. Zdravotní výhody ale platí pouze pro černou kávu, kterou nemáte oslazenou ani doplněnou mlékem nebo smetanou. Černá káva patří mezi zdravé pochutiny, které si můžete dopřát.

Mohlo by vás zajímat:  Pískavice řecké seno dodá jídlům orientální chuť a důležité živiny

Káva může snížit riziko rakoviny a také snižuje hladinu enzymů. Játra pak mají mnohem snadnější práci odstranit toxiny z těla. Játra na tomto procesu pracují neustále a je potřeba jim občas pomoci. To můžete nejen tím, že budete jíst zdravě, ale také tím, že si jednou za čas dáte detoxikační kúru, která vás pročistí. Dávejte si pozor na onemocnění jater.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si můžete zkontrolovat játra?

Odborníci se domnívají, že káva může snižovat jaterní fibrózu. To je stav, kdy je v játrech velké množství zjizvené tkáně. Časem si fibróza může vybrat velkou daň, pokud ji nezačnete včas řešit. Jak ale poznat hladinu enzymů a stupeň fibrózy? Můžete si například nechat změřit tuhost orgánu. Pokud nebudete pít několik šálků kávy denně, můžete mít sníženou úroveň.

Mohlo by vás zajímat:  Káva obohacená o zázvor tělo prohřeje a posílí imunitu

Káva je v tomto ohledu velkým pomocníkem. Pravidelné pití snižuje riziko jaterní cirhózy, kterou trpí především lidé konzumující velké množství alkoholu. Díky kávě se tak můžete zbavit i tohoto problému. Dávejte pozor na to, co jíte, a věnujte pozornost i jiným orgánům. Všechny totiž nakonec fungují společně a bez toho nemůže naše tělo správně pracovat.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/is-coffee-good-for-your-liver/
Přidat na Seznam.cz