Metal Watering Can Grassy Field During Daytime

Dokonalý trávník i v horkém létě: v tomto případě se šetřit s vodou nevyplácí

Udržovaný a nádherně zelený trávník bude dělat radost nejen jeho majitelům, ale také návštěvám. Péče o trávník je většinou věc, kterou mnoho lidí zanedbává. Myslí si, že tráva poroste sama a nemusí pro ni nic dělat. To je velká chyba. Jestli chcete mít doopravdy krásný trávník, měli byste se zamyslet nad jeho pravidelným zavlažováním. Jak na to?

Jakým způsobem zalévat trávník?

Pro závlahu menší plochy trávníku vám postačí jen zahradní hadice. Pro větší zahrady bude vhodné automatické zavlažování nebo zavlažovače. Počáteční investice může být vyšší, ale budete mít vše bez práce a ušetříte i hodně vody. Vždy se poraďte s odborníky, kteří vám nabídnou nejlepší systém pro vaši zahradu. Jakmile budete mít k dispozici vybavení, můžete začít s důkladnou péčí.

Mohlo by vás zajímat:  Krásnou zahradní dlažbu dokonale zkazí prorůstající mech. Nebojte se na něj vytasit tajnou zbraň
Zdroj obrázku: Freepik

Závlaha trávníku v horkém počasí

Horká léta jsou pro trávník největším problémem. Tráva může být spálená a vy se budete dívat na nevzhledná žlutá kolečka. Nikdy trávu nezalévejte během slunečného dne. Mnohem lepší je závlahu provést brzy ráno, nebo naopak večer. Voda by se měla dostat až do 10–15 centimetrů hloubky, aby dosáhla až ke kořenům. Jedině tak získáte nádherný trávník bez spálených míst.

Množství závlahy záleží na stáří trávníku

Během léta musíte trávník zalévat poměrně často. Zavlažovací systém se o to postará sám, ale v případě menších zahrad na to musíte myslet sami. Mladý trávník potřebuje každodenní vláhu, zatímco u starší trávy postačí kropení každé dva až tři dny. Mnohem lepší je také zalévat méně často větším množstvím vody než každý den po troškách.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zavlažování je klíčem ke krásnému trávníku po celý rok

Jak na nově položený trávník?

Hodně lidí si nechává položit trávník z role. Tato tráva nemá dobrý přístup k vodě, a proto ho musíte zalévat hodně hlavně první týden po položení. Potom stačí závlaha jednou za dva až tři dny. Trávník z role bude vyžadovat 10 až 20 litrů vody na metr čtvereční, aby se vytvořil kvalitní kořenový systém a tráva neuhynula. To by byla velká škoda, protože role nejsou právě levné.

Zdroj: https://www.lawndoctor.com/blog/summer-lawn-irrigation/
Přidat na Seznam.cz