Jitrocel1

Jitrocel pomáhá od nepaměti vyléčit mnoho neduhů. Poznejte jeho účinky i vy

Byla by obrovská škoda zapomínat na přírodní léčivé postupy, na které spoléhaly naše babičky. Všechno jsou to již mnoho let osvědčené způsoby, které opravdu pomáhaly. Tak proč by nemohly fungovat i dnes? Úplně postačí, když jim dáme šanci. Učme se od svých babiček a snažme se dopřát svému tělu jen to nejlepší. Jitrocel je kvetoucí bylina, která nám se zdravím velmi ráda pomůže.

Vlastnosti jitrocele

Jitrocel je bylinka, kterou pozná snad každý. Oplývá hned několika léčivými vlastnostmi. Listy jitrocele mají protizánětlivé vlastnosti, které bojují proti různým infekcím. Díky tomu dokáže pomoci s laryngitidou, ústními infekcemi, infekcemi dýchacích cest a dalšími.

Mohlo by vás zajímat:  Kompostér se vejde i na malou zahradu či balkón a pomůže chytře zužitkovat bioodpad
Zdroj obrázku: Freepik

Již od dávných dob se léčivý jitrocel používá také jako obvaz na rány. Kromě dalších schopností, kterými jitrocel oplývá, také urychluje hojení a podporuje regeneraci. Dále zmírňuje otoky a svědění, funguje jako antibiotikum a je antibakteriální.

Jitrocel jako antibiotikum

Jitrocel je součástí mnoha přírodních léčiv na dýchací cesty a bolesti v krku, poradit si dokáže také s kašlem. Není ale nutné kupovat léčivý jitrocel v lékárně. Můžete si sirup vyrobit sami. Stačí rozmačkat listy jitrocele a dostat z nich šťávu. Při zánětu v ústech je dobré kloktat odvar z jitrocele, který necháte 5 minut louhovat. Po vychladnutí můžete pít, kloktat i potírat postižená místa.

Mohlo by vás zajímat:  Pečivo kupuje na týden dopředu, zná desetivteřinový trik jak ho udržet stále měkké
Zdroj obrázku: Freepik

Jitrocel proti kousnutí hmyzem

Vzhledem ke svým vlastnostem je jitrocel také velmi vhodný pro potření ranky po kousnutí hmyzem. Jitrocel sníží otok, zamezí svědění a zabrání možné infekci. Můžete použít pouze šťávu z drcených listů a ranku potírat, nebo vložit celé kousky drcených listů do náplasti či obvazu a ponechat jitrocel pracovat klidně až několik hodin.

Jitrocel můžete použít také pro problémy s žaludkem i střevy. Stačí vypít čaj, který si z jitrocele připravíte. Zalijte čajovou lžičku jitrocele 250 ml vroucí vody, nechte vylouhovat a vypijte teplé.

Zdroj: https://www.motherearthnews.com/natural-health/herbal-remedies/health-benefits-ribwort-ze0z1404zjhar
Přidat na Seznam.cz