Concept Heating Season Beginning Heating Season

Ušetřit na vytápění pomůže několik jednoduchých kroků. Tyto jsou dostupné každému

Úspory jsou v současnosti velice důležité, protože ceny rostou. V zimě ale potřebujete mít doma teplo, přitom náklady na vytápění pořádně zatěžují peněženku. Jak v této oblasti účinně ušetřit?

Uspoříte 15 % nákladů

Když teplota venku klesne, mnoho lidí trpí pokušením otevřít kohoutky topení na maximum. Není to ale dobrý nápad, pokud venku není opravdu velká zima, protože můžete zbytečně přijít o spoustu peněz za vytápění. Proto to s topením nepřehánějte. Udržujte raději teplotu v bytě na 20 ºC, a bude-li vám přesto zima, raději se zachumlejte do teplého svetru. Při uvedené teplotě totiž můžete v chladných dnech ušetřit až 15 % nákladů na vytápění.

Mohlo by vás zajímat:  Naplánujte svou jarní zahradu už nyní. Po zimě budete připravení
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte odraznou fólii

Před začátkem topné sezony nezapomeňte radiátory odvzdušnit, aby vám správně fungovaly. Chcete-li, aby v bytě bylo tepleji, použijte fólii, která odráží teplo. Seženete ji v obchodech pro kutily a instaluje se za radiátor. Odráží teplo směrem do místnosti a umožňuje efektivnější ohřev vzduchu, který proudí mezi radiátorem a stěnou. Na druhou stranu je to izolace, která omezuje sálání tepla na vnější stěnu budovy, která je obvykle chladnější.

Utěsněte okna a izolujte strop

Divíte se, že je vám v místnosti zima, přestože dostatečně topíte? Zkontrolujte si, zda okna dobře těsní. Tudy uteče spousta tepla. Dalším častým místem úniku je průvan, který vzniká špatným zabezpečením dveří. Pořiďte si proto dveřní zarážky. Když vaříte nebo pečete, využijte tepla, které vydává sporák nebo trouba. Díky tomu ušetříte peníze za vytápění. S pomocí stropní izolace ve sklepě docílíte vyšší teploty v obytných místnostech. Vyplatí se to v případě, že nemáte vytápěný suterén. Náklady na zateplení stropu nejsou vysoké a v úsporách se vám brzy vrátí. Zateplit byt vám pomůže i slunce, proto ho pouštějte během dne domů, co nejčastěji to půjde, pomůže vám také ušetřit náklady na vytápění.

Zdroj: https://www.yourrepair.co.uk/blog/how-to-save-money-on-energy-and-heating-bills
Přidat na Seznam.cz