Medvedi Cesnek1

Divoký česnek je zvěstovatel jara, který po dlouhé zimě probudí tělo znovu k životu

Znáte divoký česnek? Roste v našich lesích jako první známka jara. A víte, proč se mu říká medvědí česnek? Protože v lesích, kde žijí medvědi, roste i tento divoký česnek. A právě tyto zelené listy jsou prvním jídlem medvědů, které si po zimním spánku dopřejí, aby nabrali spoustu síly, energie a živin. Stejně tak i my můžeme po zimě nabrat sílu a živiny pomocí medvědího česneku. A věděli jste, že jeho velkou výhodou je to, že po česneku chutná, ale my po jeho konzumaci nezapácháme česnekem? Ideální, že?

Mohlo by vás zajímat:  Hřebíček působí proti parazitům a uleví od bolesti zubů

Medvědí česnek je král jara

Mimo to, že z nás po jeho konzumaci nebude táhnout česnekový odér, jeho listy jsou i lépe stravitelné než stroužky česneku. Takže lidé, kteří mají potíže s játry nebo střevní obtíže, jistě medvědí česnek uvítají a rádi si ho vychutnají.

Zdroj obrázku: Freepik

Co nám medvědí česnek nabídne

Divoký česnek obsahuje dvacetkrát více adenosinu než běžný česnek. Obsahuje vitamín A, C, E, selen, zinek, měď, draslík, fosfor a vlákninu. Adenosin také skvěle působí na krevní oběh. Má baktericidní účinky a podporuje léčbu bronchitidy a jiných onemocnění týkajících se horních cest dýchacích díky diastolickým a expektoračním účinkům. A pokud jste užívali antibiotika, jistě víte, že takové léky s tělem zamávají. Proto je ideální si připravit špenát nebo klidně i nějakou polévku či salát z této chutné a velmi levné zeleniny. Můžete si také dopřát sendvič a místo hlávkového salátu si dát medvědí česnek.

Mohlo by vás zajímat:  I v zimě můžeme sklízet čerstvé bylinky. K růstu na parapetu za oknem jim stačí málo
Zdroj obrázku: Freepik

Tinktura z česneku

Tinktura z medvědího česneku je ideální pro snížení krevního tlaku. Lze ji připravit doma, a to velmi jednoduchým způsobem. Připravte si 400 mililitrů vodky na půl hrnku nasekaného medvědího česneku. Také si připravte skleněnou lahev s uzávěrem. Sklenici vyvařte, aby byla sterilní, a umístěte do ní nasekaný česnek a zalijte ho čistým alkoholem. Odložte uzavřené na čtrnáct dní do tmavé místnosti. Po čtrnácti dnech doporučujeme užívat jednu čajovou lžičku třikrát denně.

Zdroj:https://www.healthbenefitstimes.com/wild-garlic/
Přidat na Seznam.cz