Close Up Green Thuja Tree

Díky správnému hnojení budou túje krásné po celý rok

Túje jsou jednou z nejoblíbenějších rostlin, které se používají na živé ploty. Mohou se však pěstovat i v květináčích. Túje nejsou náročné na pěstování. Tato rostlina má několik odrůd, ale pro výsadbu živých plotů se hodí odrůdy husté a rychle rostoucí. Když správně vypěstujeme tyto rostliny, odmění se nám tím, že účinně oddělí náš pozemek od sousedů. Celková výška živého plotu by neměla být více než tři metry.

Túje nejsou náchylné na změny ročních období, a proto je můžeme vysazovat celý rok, kromě období, kdy je půda zmrzlá. Díky tomu, že je rostlina nenáročná, si ji vybírá stále více lidí. I když péče o túje většinou nepředstavuje problém, někdy se může stát, že se keř začne vyvíjet nezdravě. Může začít hnědnout nebo usychat. Tyto problémy mohou mít více příčin. Může se jednat o přehnojení, nedostatek živin anebo špatné zavlažování. Proto je důležité tyto rostliny správně hnojit, aby k těmto problémům nedocházelo.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné vřesy jemně doplní každou zahradu, vyžadují ale neustálou pozornost
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké hnojivo túje potřebují

I když túje nejsou náchylné na roční období, měli bychom rozlišovat, který druh hnojiva zvolíme v létě a který v zimě. Taky bychom měli vzít v úvahu, v jaké fázi vývoje se rostlina nachází. Pokud je venku teplé a slunečné počasí, je potřeba rostlině dodat hořčík a dusík. Pokud tyto prvky tújím chybí, začnou žloutnout a vysychat. V podzimním období by se měly túje přihnojit směsí, která bude bohatá na fosfor a draslík. Díky této směsi budou rostliny odolné vůči mrazu. Čerstvě vysazené túje bychom neměli hnojit dříve než po dvou měsících. Hnojivo by totiž mohlo poškodit kořeny. Ale u zalévání je důležité začít hned na začátku po vysazení. Ze začátku je důležité, aby půda, kde túje rostou, byla neustále mokrá. Doporučuje se zalévat každý den alespoň po dobu jednoho měsíce.

Mohlo by vás zajímat:  Azalka bude zdobit domov po celý rok nádhernými kvítky. Splnit její podmínky není těžké

Jak si vyrobit domácí hnojivo

Nemusíme kupovat hnojivo na túje v zahradnictví. Můžeme si ho vyrobit doma. Aniž bychom to tušili, nejlepší přírodní hnojivo pro túje často končí ve dřezu. Mluvíme o vodě po vaření zeleniny. Nalijte tento vývar do konve a zalijte s ním rostliny na zahradě. Je skvělý proto, že zelenina obsahuje mnoho živin, které právě túje potřebují. Vývar však nesmí být předem osolený ani ochucený. Koření může rostlinám uškodit.

Zdroj: https://gardender.com/fertilizing-thuja/
Přidat na Seznam.cz