Snail 1441138 1920

Dejte stopku slimákům na vaší zahradě!

Tento článek je určen všem těm, kteří pravidelně každoročně čelí náporům nevítaného slimáka na svých zahradách. Přemnožení slimáka je znakem nevyváženého ekosystému, který spočívá v tom, že slimákovi stále více ubývá přirozených predátorů. Tím se hojně množí a žere vše, na co přijde. Možná jste už na něj zkusili:

  • Pasti s pivem
  • Lákadlo pomerančové kůry
  • Kousky dýní a cuket

Efektivní řešení

Tyto metody se mohou zdát sice účinné, nicméně neřeší už to, co se slimáky, až je chytíte. Navíc pokud nejste vyloženě dobrodruzi do nepohodlí, asi se vám nebude příliš chtít je každou noc v dešti a ve tmě lovit s baterkou a pak přemýšlet, co s nimi. Máme však pro vás dobrou zprávu. Existuje řešení a tím je nenápadná, zato však velmi užitečná kachna jménem Indický běžec. Tato kachna miluje slimáky a neničí zahradu, a navíc snáší i vejce, které když vhodně tepelně upravíte, využijete určitě i v kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Na šváby platí hrách, cukr nebo pivo. Se škůdci se vypořádají rychle a efektivně

O Indickém běžci ve zkratce

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kromě již výše zmíněného tyto kachny nemají rádi plavání, tedy nemusíte si dělat starosti s obstaráváním vody, nezničí vám ani vaše jezírko, pokud jste se o něj obávali. Můžete jim nechat volnost prakticky po celé zahradě a skvělé je i, že jich nemusíte mít spousty, abyste se zbavili slimáků. Dvě kachny na střední zahradu, jsou naprosto dostačující. Určitě si je zamilujete, a to nejen kvůli jejich užitečnosti, ale i jejich specifickému charakteru. Budou vám totiž i velmi zábavným společníkem.

Mohlo by vás zajímat:  Přestože můžou krtci zahradě prospět, většina při pohledu na krtiny šílí. Vyhnat je není nemožné

Kde je koupit?

Vajíčka Indického běžce či již vylíhlá kachňátka si opatřete nejlépe přes ověřeného chovatele, abyste zajistili, že vaše kachny budou zdravé a vejce budou mít vysokou míru líhnivosti. Pořídit si je můžete určitě i na farmářském trhu nebo v chovu drůbeže ve vaší oblasti. Pokud se rozhodnete pro vlastní odchov, opatřete si inkubátor a nastudujte si informace o líhnutí kachen. Kachňátka se líhnou okolo 25. až 28 dne. A jejich líhnutí může trvat i 24 hodin, proto buďte trpěliví. Jakmile uvidíte zobáček, můžete mláděti pomoci tím, že jej jemně nakrmíte sladkou vodou na lžíci. To mu dodá potřebnou energii pro úplné vylíhnutí.

Přidat na Seznam.cz