Slice Juicy Ripe Lemon Close Up Macro Background

Dát do myčky citronovou kůru zní jako bláhovost. Dokud se neukážou výsledky

Zkoušeli jste někdy vložit citronovou kůru do myčky nádobí? Jestli ne, rozhodně neváhejte. Představíme vám možnost čištění myčky, a to ryze přírodní metodou. Už nebudete potřebovat drahé chemické prostředky, které škodí nejen vám, ale také přírodě. Citron a jeho vlastnosti jsou neocenitelné nejen při úklidu.

Proč používat na úklid a čištění právě citron?

Citron je oblíbená potravina, a to nejen proto, že obsahuje mnoho vitaminu C. Oceníte ho také při čištění oken nebo úklidu koupelny či kuchyně. Má antioxidační a dezinfekční vlastnosti, které jsou potřeba právě k tomu, aby vaše domácnost zářila čistotou. Už naše babičky citron využívaly k úklidu, protože je nejen účinný, ale také snadno dostupný.

Mohlo by vás zajímat:  Doma vypěstované bylinky budou to pravé pro všechny chutě a vůně

Hodí se především do domácností, které chtějí fungovat bez zbytečné chemie a odpadu. Citronová kůra se dá využít mnoha způsoby. Jedním z nich je například použití do myčky nádobí. Fungovat bude také na odvápnění rychlovarné konvice. Kůru už nebudete muset vyhazovat, ale zužitkujete ji a ještě ušetříte přírodu. V nejhorším případě ji můžete také vyhodit na kompost.

Zdroj obrázku: Freepik

Co se stane, když kůru vložíte do myčky nádobí?

V myčce nádobí se velmi často objevuje nepříjemný zápach. Je to způsobené tím, že do ní vkládáme nádobí, které není opláchnuté a jsou na něm ještě zbytky jídla. Ty pak končí ve filtru a během několika málo dní mohou napáchat škody v podobě zápachu. Pokud do myčky vložíte kousky citronové kůry, budete překvapeni, jak funguje.

Mohlo by vás zajímat:  Šťavnaté maliny jsou dokonalou letní svačinkou. Stačí málo a i vy můžete sklízet bohatou úrodu

Díky citronu se myčka nádobí nejen vyčistí, ale také bude příjemně vonět. Pokud tak budete dělat pravidelně, rozhodně zapomenete na nákupy drahých prostředků na čištění myčky. Stačí pak jen zmáčknout program a myčka bude zase čistá. Vyčistíte tak nejen myčku, ale i nádobí samotné. Příjemná citrusová vůně vám zpříjemní čas strávený v kuchyni.

Zdroj: https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/trust-us-use-lemon-peel-when-loading-dishwasher-0162822/
Přidat na Seznam.cz