Beautiful Floral Background Top View Bouquet Garden Flowers Natural Backdrop

Květina řekne víc než slova. Žlutá růže značí žárlivost, fialky zase smutek

Dostali jste kytici květin a rádi byste věděli, co vlastně znamenají? Především muži by si měli dát pozor na to, jaké květiny své přítelkyni nebo manželce darují. Některé totiž mohou značit, že ve vztahu nejednali úplně fér. Jaké květiny mají jaký význam? Oblíbené druhy rostlin a květin si představíme v seznamu.

Do kurzu se vracejí karafiáty, oblíbené růže nikdy nezklamou

Znovu se stávají oblíbenými karafiáty. Tyto květiny jsou velmi pohledné, navíc je koupíte v mnoha barevných variantách. Je ale na vás, jakou koupíte, protože barvy mají význam. Bílý karafiát znamená nevinnost, růžový značí, že se s danou osobou chcete pouze přátelit. Červený dává najevo, že osobu uznáváte a má váš obdiv. Vyplatí se ale koupit také další květiny, například růže.

Mohlo by vás zajímat:  Bolševník je úchvatný, ale také velmi nebezpečný. Jediný dotek může mít vážné následky

I u nich si ale dávejte pozor, jakou barvu kupujete. Láska, vášeň a upřímnost, to jsou červené květiny. Bílé růže se dávají z vděčnosti, ale znamenají také nevinnost nebo skromnost. Pozor byste si měli dát na žluté růže, které znamenají žárlivost nebo negativní zkušenost. Jestliže ale zapomenete na jejich symboliku, budou se hodit na jarně vyzdobený stůl. Oranžová znamená touhu a růžová růže je vhodná pro kamarádku, se kterou máte skvělý vztah.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste klasiku, jako je tulipán nebo narcis

Všechny květiny jsou vhodným dárkem nejen k narozeninám, ale i jen jako pozornost. Ve váze udělají velkou radost, a to hlavně v jarních měsících, protože rozzáří váš domov. Tulipány se hodí k vyjadřování hlubokých citů, zvlášť pokud budou červené. Pokud se rozhodnete pro žlutý, znamená to, že se s daným člověkem již nechcete přátelit.

Mohlo by vás zajímat:  Muškátům se daří na slunci, chránit potřebují proti mšicím

Fialky jsou květiny, které jsou vhodné i do malých květináčů na parapet. Znamenají, že jsou darované z lásky nebo radosti, ale značí také smutek. Narcis je oblíbená jarní květina, kterou milují také děti. Pokud ho darujete, znamená to, že chcete, aby se daná osoba uzdravila. V každém případě platí, že žlutý narcis se daruje z hluboké lásky.

Zdroj: https://www.almanac.com/flower-meanings-language-flowers
Přidat na Seznam.cz