Harvest Fresh Zucchini Basket Hands Close Up Sunny Summer Vegetable Garden Background Healthy Organic Food Vegetable Farm Hobby Small Business

Cuketa nesmí na záhonu chybět. Její pěstování nedá žádnou práci, má ale důležitou podmínku

Cuketa je mezi zahrádkáři velmi oblíbená a na zahradě ji pěstuje každý druhý. Tato zelenina je ideální pro přípravu nespočtu receptů. Jestli máte na své zahradě cuketu, musíte se o ni dobře starat. Jedině tak získáte velké, krásné a chutné plody. Správné zalévání je klíčem k úspěšné a bohaté úrodě. Jak často cukety zalévat a co dalšího potřebují pro správný růst? Nebojte se, není toho příliš mnoho.

Cuketa patří mezi nejoblíbenější druhy zeleniny

Cuketa je rozhodně jedním z nejoblíbenějších druhů zeleniny, které si můžete vypěstovat doma. Patří mezi tykvovité rostliny a vytváří plody, které mají i několik kilogramů. Konzumovat můžete nejen plody, ale také květy. Ideální jsou do salátů, ale můžete je také usmažit v těstíčku. Pro bohatou úrodu cuket nemusíte mít mnoho rostlin. Je ale třeba jim poskytnout správné podmínky, aby se jim u vás doopravdy dařilo.

Mohlo by vás zajímat:  Mulč z kůry vytváří rostlinám ideální podmínky v jakékoli roční době
Zdroj obrázku: Freepik

Jak cuketu pěstovat?

Pěstování cukety je poměrně jednoduché. Stačí, když rostlinám poskytnete dobré podmínky pro růst. Vybrat musíte vhodné místo plné slunce. Bez slunce nebudete mít žádné cukety. Tato zelenina je odolná vůči chorobám i škůdcům, takže toho se příliš obávat nemusíte. Největší chybou zahrádkářů při pěstování cukety je nedostatek závlahy. V posledních letech jsou letní měsíce horké a suché. To znamená, že budete muset docela často zalévat, abyste měli krásnou úrodu.

Jak cuketu zalévat?

Pro úrodu nádherných a velkých cuket musíte v horkém počasí zalévat rostliny každý den. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale cukety jsou přirozeně plné vody, a proto pro svůj růst také potřebují hodně vláhy! Jedině tak bude úroda bohatá a plody budou velké a šťavnaté. Jestli bude počasí chladnější, můžete množství zálivky snížit, ale vždy sledujte suchost půdy. Cukety nesmí být nikdy v suchu, protože jinak se jejich růst zpomalí a vy přijdete o chutné plody.

Zdroj: https://www.miraclegro.com/en-us/library/edible-gardening/how-plant-grow-zucchini
Přidat na Seznam.cz