Roll Aluminum Foil White Background Foil Hairdresser

Tato netradiční využití hliníkové fólie vylepší den. Usnadní žehlení i mytí nádobí

Potraviny se nejlépe balí do alobalu nebo uzavíratelných krabiček. Hliníková fólie ale najde v domácnosti i další skvělá využití. Většina z nich vás zaručeně nikdy nenapadla, přitom vám mohou zlepšit život a zjednodušit různé domácí činnosti. Objevte s námi neobvyklé použití alobalu v každodenním životě a už nikdy se na něj nebudete dívat stejně.

Žehlení prádla bude mnohem jednodušší

První možností, jak hliníkovou fólii využít úplně jinak, je při sušení prádla. Máte-li doma sušičku prádla nebo pračku s funkcí sušení, můžete do bubnu vložit tři kuličky z alobalu a nastavit program sušení. Proč? Hliníková fólie pohltí elektrické nápoje, které způsobují statickou elektřinu na oblečení. Po usušení můžete prádlo v klidu složit, aniž byste dostali ránu.

Mohlo by vás zajímat:  Houby shiitake patří mezi významné zdroje vitamínu D, mědi a vzácných aminokyselin

Alobal vám ale pomůže také při klasickém žehlení. Žehlicí prkno zakryjte pláty alobalu a potom překryjte běžným látkovým potahem. Pára z žehličky se bude odrážet od hliníkové fólie a půjde zpět do oděvu. Díky tomu bude látka nejen nádherně hladká, ale také nebudete muset žehlit tak dlouho. Úspora času a práce bude obrovská, a přitom vám postačí kousek alobalu.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění stříbra a hrnců

Alobal je mimo jiné skvělý také pro vyčištění stříbrných šperků, příborů nebo jiných předmětů. Postup je jednoduchý. Hlubší misku vyložte kusem alobalu, zalijte horkou vodou a přidejte 5 lžiček kuchyňské soli. Stříbrné předměty nechte hodinu máčet. Poté je vyndejte z misky a otřete měkkým hadříkem z mikrovlákna. Stříbro bude jako nové, a to zcela bez práce.

Mohlo by vás zajímat:  Avokádo pod hledáčkem vědců: studie vyhodnotila jeho skutečný vliv na zdraví

Podařilo se vám připálit jídlo v hrnci nebo pánvi? Použijte při čištění alobal. Udělejte si z něj kuličku a použijte ho jako drátěnku. Aby se nečistoty uvolnily rychleji a snáze, můžete přidat trochu prostředku na mytí nádobí. Nakonec nádobí klasicky umyjte pod tekoucí teplou vodou. Hrnce a pánve budou nádherně čisté a alobal je dostatečně šetrný na to, aby nezpůsobil žádné škrábance.

Zdroj: https://www.instructables.com/Thirty-Unusual-Uses-for-Aluminum-Foil/
Přidat na Seznam.cz