Blueberry Bush Close Up Vaccinium Corymbosum Blueberries Ripen Bushes

Americké borůvky mají rády svůj klid, nedostatek péče ale jen tak nedopustí

Pěstování amerických borůvek není nejjednodušší, ale přesto se do toho mnoho lidí pouští. Jejich chuť je naprosto dokonalá a jsou velmi zdravé. Žádné jiné ovoce neobsahuje tolik antioxidantů, které dokážou vyčistit tělo od škodlivin. Co nesmíte vedle borůvky sázet, abyste jí nebraly sílu? Co jim naopak nevadí a jaké podmínky potřebují pro správný růst?

Kde se vzal fenomén amerických borůvek?

Americké borůvky pochází ze Severní Ameriky. To asi není žádné překvapení. Jejich plody jsou objemné a chuť naprosto jedinečná. Obsahují mnoho antioxidantů, vitamínů a minerálů. Použít je přitom můžete při výrobě koktejlů, smoothie, koláčů, dezertů, salátů nebo pečiva. Všechno, co nestihnete sníst čerstvé, můžete v klidu zamrazit a nechat si na zimu. I tak budou chutnat skvěle a poskytnou vašemu tělu mnoho cenných živin.

Mohlo by vás zajímat:  Doplňky stravy jsou zbytečné plýtvání peněz. Všechny vitamíny nejlépe doplní vyvážená strava
Zdroj obrázku: Freepik

Výběr sousedů pro borůvky je velmi důležitý

Mnoho zahradníků klade při pěstování amerických borůvek důraz na to, co se nachází v jejich blízkosti. U některých rostlin se jim daří, zatímco u jiných plodit nebudou. Vedle borůvek byste nikdy neměli sázet vysoké keře nebo stromy, které budou borůvkám stínit. Na druhou stranu je klidně můžete dát vedle zeleninového záhonu nebo je zasadit do prostoru, kde jim nebude nic brát světlo. Borůvky potřebují hodně slunce a pro bohatý růst jim ho musíte poskytnout.

Mohlo by vás zajímat:  Na jaro se nečeká. K přípravě záhonů a výsadbu česneku zbývají poslední dny

Důvody, proč borůvky neplodí

Existuje několik důvodů, proč se borůvkám nedaří. Může se jednat o nedostatek slunce nebo vody. Půda je možná málo kyselá nebo jste jim neposkytli dostatek mulče či hnojiva. Zkontrolujte všechny tyto faktory. Jakmile borůvkám poskytnete všechno potřebné v dostatečném množství, budou hojně růst a bohatě plodit. Díky tomu se v létě budete moci těšit na velké množství šťavnatých borůvek, protože i jediný keř dokáže vyprodukovat několik kilogramů ovoce.

Zdroj: https://extension.umn.edu/fruit/growing-blueberries-home-garden
Přidat na Seznam.cz