Hnojeni

Se správnou péčí budou rostliny skutečnou ozdobou interiéru. Bohužel časté chyby je ničí

Při pěstování květin můžete udělat několik chyb. Ty mohou způsobit, že květiny nebudou mít dostatek živin k tomu, aby správně rostly a následně vykvetly. Květy mohou být bledé a nebudou tak výrazně vonět. Proto je vhodné dodržovat zásady, díky kterým se rostlinám bude dařit. Důležité je správné hnojení a také zálivka.

Rostliny nesmíte nechat uschnout ani je přelít

Přirozenost je tím nejlepším prostředkem, jak mít rostliny dlouho krásně rozkvetlé. Pro jejich zalévání používejte vždy čerstvou vodu. Ta by měla být nejlépe dešťová, ale pokud ji po ruce nemáte, můžete ji nahradit kohoutkovou. Nechte ji přes noc stát a ráno květiny zalijte. Jestli květiny budete přelévat, mohou začít hnít kořeny, což způsobí, že nebudou správně růst ani kvést. Nic se nemá přehánět a platí to hlavně u zalévání květin.

Mohlo by vás zajímat:  Barevné září: tyto druhy rostlin pokvetou i po skončení léta
Zdroj obrázku: Pixabay

Jestli vidíte, že jsou květiny zbytečně ve vodě, můžete se přebytečného vlhka zbavit pomocí podestýlky pro kočky. Stačí ji nasypat do talíře, ve kterém květina stojí. Navíc spousta vody okyseluje půdu, což pro některé druhy rostlin není vhodné prostředí. Pokud nevíte, čím rostliny hnojit, není nic jednoduššího než se zeptat prodejce nebo někoho zkušeného.

Květiny mají rády minerální vody, které jsou bohaté na živiny

Můžete na hnojení použít například škrobovou vodu z uvařených brambor. Voda ale nesmí být slaná, jinak by naopak rostlinám mohla uškodit. Použít jako hnojivo můžete také vaječné skořápky. Můžete je sbírat a následně je nadrtit a smíchat s trochou zeminy. Je to přirozená metoda hnojení, kterou vaše rostliny ocení. Nehodí se jen pro kapradiny, orchideje nebo azalky.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné květy pivoněk provoní domov a rozzáří každý interiér. S jednoduchými triky vydrží déle čerstvé
Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojit můžete také pomocí kávové sedliny. Jestli jste milovníkem kávy, rozhodně nemusíte vyhazovat ani její zbytky, které skvěle poslouží jako hnojivo pro květiny. Stačí ji jen suchou nasypat k horní vrstvě půdy. Nehodí se ale k rostlinám v kyselé půdě.

Zdroj: https://www.wilsonbrosgardens.com/how-to-fertilize-flowers.html
Přidat na Seznam.cz