Fresh Ripe Lemons Knife Blue Wooden Table Top View With Copy Space

Citron se doma nikdy neztratí. Jeho využití je mnohem pestřejší, než se zdá

Citron není jen ovoce, které se přidává do salátů, nápojů nebo na ryby. Je to surovina, která se dá využít také při úklidu například koupelny. Jeho vlastnosti jsou velmi ceněné, navíc se jedná o přírodní čisticí prostředek, který je levný a nezatěžuje životní prostředí. Na co všechno můžete citron použít?

Citronový peeling pomůže suché pokožce

Citronem si můžete pomoci od popraskaných pat. Ty mohou být velmi bolestivé, proto je potřeba se o nohy starat. Citron můžete využít k tomu, aby byla kůže na patách měkčí. Stačí vymačkat citronovou šťávu, potřít si ale můžete také kolena nebo lokty. Další možností je na suchá místa nanést směs z citronové šťávy a jedlé sody.

Mohlo by vás zajímat:  Proti častým nemocem a škůdcům lze třešně preventivně chránit postřikem

Citronem odstraníte také mozoly a puchýře. Stačí smíchat trochu šťávy se lžičkou cukru nebo soli a přidat olivový olej. Vetřete do bolavých míst a uvidíte, že se vám po pár dnech uleví. Pokud budete citron používat na suchá místa, nezapomeňte si je poté natřít hydratačním krémem. Na nohy pak můžete obléct teplé ponožky.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronem si můžete také umýt ruce

Citronem snadno vyčistíte koupelnu. Pokud šťávu smícháte s jedlou sodou nebo octem či najdete doma kyselinu citronovou, máte vyhráno. Tyto prostředky skvěle vyčistí celou koupelnu, zbavíte se nečistot i vodního kamene. Rozhodně stojí za vyzkoušení, koupelna vám díky citronu bude i krásně vonět.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstovat oblíbený angrešt není těžké. Domácí džem z tohoto ovoce je opravdová lahůdka

Citron můžete použít také v kuchyni, například na zakapání hub. Zlepšíte jejich stravitelnost. Mnoho lidí ani netuší, že pomocí citronu mohou odstranit nepříjemný zápach v lednici. Stačí ho nakrájet na kolečka, posypat solí a dát na talířku do lednice. Pomůže také při čištění rukou. Pokud často pracujete s borůvkami, červenou řepou nebo jinými potravinami, které barví, zkuste na ruce nakapat citron a poté si ruce opláchnout. Budete je mít zase čisté. Nezapomeňte si je po práci natřít hydratačním krémem.

Zdroj: https://www.wideopeneats.com/household-uses-lemons-youve-never-heard/
Přidat na Seznam.cz