Fresh Green Aromatic Rosemary Wooden Table

Rozmarýn se postará o krásu celého těla. Pokožka, vlasy i řasy budou zářit zdravím

Rozmarýn je bylinka, kterou si můžete snadno vypěstovat doma na parapetu. Získáte tak nejen rostlinku k dochucení pokrmů, ale také kosmetickou pomůcku, která pomůže při péči o vaši pokožku. Věděli jste, že díky rozmarýnu můžete mít pevnější kůži na krku nebo v oblasti dekoltu?

Rozmarýn díky svým vlastnostem pomůže k mladší pleti

Rozmarýn sice nemusí vonět každému, ale je to bylinka, která se perfektně hodí k rybám. Využijete ji ale také při péči o vaši pokožku. Stačí dvě lžíce bylinky zalít sklenicí vroucí vody, nechat 10 minut odstát a mezitím si v misce rozmačkat žloutek. Přidejte nálev a lžíci medu. Zamíchejte a do směsi pak namočte dva kousky gázy. Jeden si dejte kolem krku, druhý přiložte do výstřihu.

Mohlo by vás zajímat:  Kompostováním se využije bioodpad beze zbytku a vznikne cenné hnojivo

Stačí jen pět minut, poté znovu vatu nebo obvaz navlhčete a přitlačte na pokožku. Znovu počkejte pět minut a poté opláchněte pokožku teplou vodou. Rozmarýn zpevní vaši pokožku nejen v oblasti dekoltu a krku. Rozmarýn má také hydratační vlastnosti, proto ho také využijí ženy, které mají suchou pokožku. Zamezí stárnutí pokožky a zklidní ji po delší době na slunci.

Zdroj obrázku: Freepik

Hodí se také na řasy nebo vlasy

Rozmarýn nemusíte využívat jen na pleť jako takovou. Hodí se také na obnovu řas. Pokud máte slabé řasy například kvůli tomu, že jste měli umělé, rozmarýn pomůže obnovit znovu jejich sílu a zdraví. Stejně bude fungovat také na vlasy, zvlášť pokud je máte oslabené. Kromě toho ale pomůže také při bolestech hlavy, zlepšuje dokonce paměť.

Mohlo by vás zajímat:  Chemické přípravky nejsou potřeba. Komáry odpudí bylinný repelent, jehož výrobu zvládne každý

Můžete ho zkombinovat například s citrusy, se kterými se báječně doplňuje. Na internetu najdete spoustu receptů na výživné masky, krémy nebo i další produkty, které můžete vyrobit doma. Dopřejte své pleti to nejlepší z přírody. Rozmarýn si můžete koupit už hotový, ale lepší je si vypěstovat vlastní od semínka. Budete tak vědět, že máte doma bylinku, která pomůže nejen se zdravotními, ale také estetickými problémy.

Zdroj: https://www.skintrends.com/skincare/face/product-faqs/ingredients/essential-oils/rosemary.html
Přidat na Seznam.cz