Spider 784227 1920

Vyžeňte pavouky z domu jednoduše oblíbenou vůní a zamezte jim v návratu

Jen velmi málo lidí ve své domácnosti snese pavouky. Jedná se o nevábný hmyz, který vleze všude. Stačí opravdu malá skulinka a pavouci k nám bez obav vlezou. A co je u nás láká? Vědí, že mohou získat jednoduchým způsobem potravu. A k tomu jistě nepotřebují dům na kraji lesa, poslouží jim i městský byt. Jaké kroky podniknout, abychom se pavouků zbavili?

Na pavouky s eukalyptem

Používáte éterický eukalyptový olej při problémech, jako je rýma či kašel? Jistě vám pomáhá a úžasně voní, zároveň ale dokáže odlákat pavouky. Ti totiž nesnáší vůni eukalyptu. Takže pokud je chcete odlákat, můžete v okně pěstovat rostlinu eukalyptu nebo nakapat eukalyptový olej na hadřík a utřít s ním rámy oken a parapet.

Mohlo by vás zajímat:  Sršně a vosy můžeme odradit některými vůněmi, hnízdo je vhodné nechat odstranit profesionály
Zdroj obrázku: Freepik

Skořicové svíčky

Skořicové svíčky nám také mohou pomoci v boji proti pavoukům. Jediné, co musíte udělat, je zapálit svíčky u otevřeného okna nebo klidně i uprostřed místnosti. Je třeba svíčku nechat hořet poměrně dlouho, aby voněla po celé místnosti.

Máta a ocet

Další aroma, které pavoukům nevoní, je aroma máty a citronu. Použijte mátový olej smíchaný s vodou a nalijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a naneste ji na místa, kde se pavouci nejčastěji nacházejí. To jsou především rohy místností či za květinami a jiné kouty. To stejné můžete udělat i s vodou a octem. Akorát ocet bude nevábně zavánět, ale jen malou chvilku. Postřik byste měli opakovat každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Úhlavní nepřítel všech zahradníků může udeřit kdykoli. Připravte se na útok mšic včas
Zdroj obrázku: Freepik

Moskytiéra

Nejefektivnějším a nejjednodušším řešením bude pořízení sítí do oken i do balkonových dveří. Pokud zabezpečíte všechna okna i dveře, pavouci se k vám již nedostanou.

Postřik na pavouky

  • voda 1 litr
  • kyselina citronová
  • láhev s rozprašovačem

Ve vodě rozpusťte čtyři až pět lžic kyseliny citronové. Lahev dobře protřepejte a hotovou tekutinu postříkejte místa, kde se pavouci vyskytují. Chcete-li zvýšit účinek připraveného přípravku, nastříkejte ho na parapety a rozetřete hadříkem.

Zdroj: https://www.terminix.com/pest-control/spiders/removal/
Přidat na Seznam.cz