Macro Image Human Eye

Chránit si zrak je velmi důležité. Nejlepší prostředky nabízí sama příroda

Jakými přírodními metodami si můžete zlepšit zrak? Připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších, které jsou účinné a díky nimž budete lépe vidět. Už nebudete potřebovat žádné kapky do očí, protože vám často slzí. Můžete si pomoci prostředky, které najdete doma. Chránit zrak je velmi důležité, protože očima nejen vidíme, ale také poznáváme.

Chraňte svůj zrak pomocí černého rybízu

Skvělým prostředkem, jak svůj zrak ochránit, je černý rybíz. Obsahuje vysoké procento antioxidantů a také vitaminů, které přispívají ke správné funkci zraku. Oči budete mít jako ostříž a ještě do sebe dostanete pořádnou porci vitaminů, abyste se cítili lépe po celém těle. Nemusíte si přitom dávat pouze plody, ale vhodné jsou také listy.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová šťáva podpoří naši imunitu, pročistí domov, a dokonce přinese dobrou náladu

Stačí jen smíchat lžíci listů, které si předem nasušte, s lžící brusinek a lžící listů šípku. Nemusíte se omezovat pouze na listy, ale přidat můžete také sušené plody rybízu. Tuto směs potom zalijte 2 hrnky vroucí vody. Nechte přikryté louhovat asi 10 minut a poté popíjejte po celý den, a to po dobu jednoho měsíce. Po takové době byste už měli cítit účinky čaje.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte také včelí pyl

Včelí pyl obsahuje nejen vitamin A a skupiny B, ale také látky, které jsou důležité pro naše oči. Pomůže zbavit se šerosleposti a dalších potíží. Připravte si 2–3 lžičky včelího pylu. Zalijte je 1/3 hrnku převařené vody, kterou ještě nechte vychladnout. Takto připravené nechte několik hodin stát a poté přidejte horkou vodu. Ideální bude teplota 40 stupňů, nakonec oslaďte medem.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísním na stěnách funguje správná prevence a dobře vybrané prostředky

Čaj si dávejte nalačno ráno a večer po dobu 1–2 měsíců. Zkusit můžete také účinky obyčejné hrušky. Ta obsahuje vitaminy a minerály, které mají na náš zrak pozitivní vliv. K přípravě čaje budete potřebovat mladé větvičky hrušky, které nalámejte a zalijte litrem vody. Vařte několik minut a poté odstavte. Odvar sceďte a nápoj pijte 3× denně alespoň měsíc.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-improve-eyesight
Přidat na Seznam.cz