Dried Apricots Clay Bowl Wooden Table

Sušené meruňky pro sportovce i všechny, kdo žijí zdravě: dodejte tělu maximum dobré energie

Sušené meruňky jsou velmi šťavnaté a je to skvělá svačinka, pokud se chystáte na výlet. V jejich složení najdete nejen spoustu vitaminů, ale také dalších složek, které jsou vhodné pro naše zdraví. Meruňky posilují imunitu a také díky nim budete lépe vidět. Usušit si je můžete snadno a rychle a navíc je můžete skladovat i několik měsíců.

Meruňky si dopřejte, pokud jste aktivní sportovec

Jestli se věnujete sportu, rozhodně by meruňky ve vašem jídelníčku neměly chybět. Mají spoustu výhod, ale pozor si musíte dát také na to, abyste sušených meruněk nesnědli až příliš. Meruňky jsou známé po celém světě už několik tisíciletí. Turecko je dnes špičkou, co se týče jejich pěstování. Meruňky si můžete dát čerstvé nebo si je usušit.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí hnojivo z droždí dodá jahodám důležité živiny

Sušením prodloužíte nejen jejich trvanlivost, ale také si uchovají všechny hodnoty. Můžete si je dát jako snídaňovou svačinku nebo je sbalit s sebou na výlet. Nemusíte se také omezovat pouze na meruňky, protože usušit si můžete prakticky jakékoli ovoce. Se sušičkou ovoce budete mít práci o dost jednodušší. Proces sušení snižuje procento vody v ovoci a vitaminy i minerály jsou koncentrovanější. Meruňky jsou také plné vlákniny, takže jejich konzumací podpoříte funkci střev.

Zdroj obrázku: Freepik

Meruňky jsou sice zdravé, ale kalorické

I když se jedná o zdravé ovoce, neměli bychom to s nimi přehánět. Jedná se o kalorické ovoce, které bychom si měli vychutnat především dopoledne. Sušené meruňky mají více kalorií než ty syrové. Obsahují betakaroten, díky kterému mají tak skvělou barvu. Obsahují také vitamin A, který přispívá ke zdravé pokožce.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme ještě sklízet několik druhů zeleniny a ovoce

Meruňky fungují skvěle na odkyselení organismu. Proto jsou vhodné pro ty, kteří jedí hodně masa nebo uzenin. Můžete je také vyzkoušet místo sladkostí, na které míváme chuť hlavně večer. Není to sice také žádná výhra, ale rozhodně lepší si dát ovoce než tabulku čokolády. Meruňky dodají energii především lidem, kteří jsou sportovně aktivní. Můžete si je dát po tréninku a do těla dostanete potřebné živiny a budete mít více energie.

Zdroj: https://www.grapetree.co.uk/blog/post/ten-things-about-apricots
Přidat na Seznam.cz