Čerstvý, nebo v konzervě: vybrat správný ananas je někdy oříšek

Přítomnost exotického ovoce a zeleniny v obchodech již dávno nikoho nepřekvapí. Ne vždy si ale můžete koupit čerstvé ovoce, které právě chcete. Konzervovaný ananas a další ovoce mají v našich životech stálé místo, protože čerstvý ananas je bohužel příliš drahý a často ani nejsme schopni ho celý sníst. Otázkou zůstává, jestli v konzervované variantě najdete stejné vitamíny a minerály, anebo byste ho měli nechat v obchodě.

Ananasy jsou neuvěřitelně zdravé

Ananas patří mezi zástupce čeledi Bromeliaceae, který se vyskytuje především v Brazílii. Plody mají svou charakteristickou tvrdou slupku a pod ní se skrývá žlutá, šťavnatá dužina. Právě v dužině najdete všechny potřebné vitamíny a minerály, které pro vás budou mít neuvěřitelné zdravotní přínosy. Možná o tom ani nevíte, ale je jich poměrně hodně.

Mohlo by vás zajímat:  Kaki je nejlepší podzimní vitamínová bomba, která tuzemské ovoce strčí do kapsy

Co se skrývá v tomto tropickém ovoci?

Stejně jako mnoho dalších druhů ovoce ananas obsahuje velké množství vitamínu C, který podporuje imunitní systém a pomáhá k regulaci krevního tlaku posilováním cév. Obsahuje také vitamín A, který slouží ke zlepšení zraku, ochraně pokožky před UV zářením a prevenci nadměrných projevů stárnutí v těle.

Zdroj obrázku: Freepik

Ananas je kromě toho také obrovským zdrojem draslíku a hořčíku, které společně posilují funkci srdce, regulují krevní tlak a mají pozitivní vliv na nervový systém. Ovoce je také zdrojem bromelainu, který je zodpovědný za jeho chuť. Jedná se o silný antioxidant, který odplaví z vašeho těla toxiny a poradí si s volnými radikály, které jsou zodpovědné za vznik nádorových onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Granátové jablko předejde nachlazení i problémům se srdcem. Na podzim je pro něj nejlepší doba

Jak je na tom konzervovaný ananas?

Dobrou zprávou je, že se jeho koupě nemusíte obávat. Pokud si zvolíte správného výrobce, který nepoužívá příliš mnoho soli a cukru, získáte stejné množství vitamínů a minerálů jako v případě čerstvého ovoce. Mnohdy je to dokonce lepší varianta, protože konzervace probíhá ihned po sběru a není nutné na ovoce používat pesticidy, aby vydrželo dlouho čerstvé.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/530229-the-nutritional-difference-between-canned-fresh-pineapple/
Přidat na Seznam.cz